گل نوشته ها، مجموعه داستان های کوتاه داستان کوتاه تاریخی واقعی

مزیت دیگر مطالعه‌ی داستان‌های تاریخی خارجی، آشنایی با تاریخ و فرهنگ گذشته‌ی مردم کشورهای گوناگون جهان است. بسیاری از مخاطبین، خواندن کتاب‌های تاریخی و غیرداستانی را خسته کننده می‌دانند، اما در عین حال علاقه دارند که با سبک‌های زندگی مختلف در مکان‌ها و دوره‌های تاریخی گوناگون آشنا شوند. این شاه از بزرگترین سلاطین سلجوقی بوده است و توانست بار دیگر امپراتوری ایران را زنده سازد و امپراتور روم را اسیر کند و بخش اعظم آسیای صغیر را فتح کند و ایران را به وسعت ساسانیان رساند. وی از دلیرترین شاهان ایران است و دوره وی از بهترین زمان های ایران پس از اسلام است، زیرا امور حکومت بدست وزیران باکفایتی چون عمیدالملک کندری و خواجه نظام الملک توسی سپرده شده بود. وی را میتوان آخرین شاهی دانست که ایران را از مرز فلاتش فراتر برد.

رمان تاریخی سیاسی، از دیگر سبک‌های محبوب این دسته از آثار است. در این کتاب‌ها علاوه بر لذت بردن از داستان‌های جذابی که روایت می‌شوند، می‌توانید اطلاعات سیاسی مفیدی را در مورد حکومت‌ها و جوامع گذشته به اندوخته‌ی خود اضافه کنید. کتاب صوتی لیدی الیزابت به قلم آلیسون ویر، از بهترین رمان‌های تاریخی انگلستان به حساب می‌آید که خرید آن به علاقه‌مندان این سبک از کتاب‌ها، توصیه می‌شود.

تلاشهای سلطان جلال الدین خوارزمشاه در مقابله با مغولان

گل نوشته ها، مجموعه داستان های کوتاه داستان کوتاه تاریخی واقعی

زمانی که صفویان به قدرت می‌رسند و کشور در آرامش به سر می‌برد، حکومت‌هایی که در همسایگی کشور هستند (مانند ازبک‌ها و عثمانی‌ها و روس‌ها) همگی به‌دنبال کشورگشایی و تجزیه ایران هستند. همان طور که از نام کتاب برمی‌آید، بخش داستانی ماجرا مربوط به رشادت‌های قزلباش‌هایی است که جان‌برکف در خدمت صفوی‌ها هستند. نیروی ارتش کشور در زمان صفوی‌ها قزلباش نام داشت، به‌معنای کسانی که کلاه سرخ به سر دارند. دیاکو از تیره ماد ( یکی از سه تیره ایرانی پارت ، ماد و پارس )بود مردم او را به خردمندی و دادگستری می شناختند و برای بر طرف شدن دعاوی بزرگ خویش از او کمک می خواستند .

او به این شیوه به سلوکیه وارد میشود و آنجا را تصرف میکند.محبوبیت سورنا که ۳۰ سال از عمرش نگذشته بود بین سپاهیانش بعد از پیروزی بر ارتش روم باعث وحشت شاه گردید و مدتی بعد از این پیروزی او به دستور شاه به قتل رسید. کوروش پس از فتح بابل، بر آن شد با توسل به نیروی نظامی اش که فوق العاده نیرومند بود و تاکنون شکستی را تجربه نکرده بود، ماساژت را نیز مغلوب خویش کند. ماساژت ها در شمال شرق ایران در کرانه رود آراکس در همسایگی قوم ایسه دون زندگی می کردند، برخی می گویند اینها تیره ای از سکاها یا سکیت ها هستند. تری‌داتس پاسخ داد من كليد را تنها به پادشاه خود يا فرستاده او كه فرمانش را در دست داشته باشد می دهم. شبی انوشیروان به سرداران نظامی‌اش دستور داد تا نیمه شب بیدار شوند و سر راه بزرگمهر منتظر بمانند.

خانواده و روابط

رئیس‌جمهور آبراهام لینکلن در تاریخ ایالات متحده آمریکا، شخصیت برجسته‌ای به حساب می‌آید؛ او فرمان لغو برده‌داری را امضا کرد و در جنگ داخلی آمریکا، حامیان برده‌داری را تاریخ شکست داد. جورج ساندرز لینکلن در باردو را در سال ۲۰۱۷ روانه بازار کرده است این اثر در همان سال توانست جایزه ادبی من بوکر را از آن خود کند و تحسین منتقدان را به همراه داشته باشد. کلیدر به عنوان بلندترین رمان محمود دولت‌آبادی، به سبک واقع‌گرایی یا رئالیسم ادبی تعلق دارد. محمود دولت‌آبادی در رمان کلیدر از اصطلاحات و واژگان محلی همان منطقه، بهره برده و این مسئله بر جذابیت و زیبایی داستان افزوده است.

  • او قرن ها میان مسلمانان به دادگری و عدل و نمونه یک پادشاه بزرگ شمرده میگشت و شاهان پس از اسلام سعی میداشتند در عدل و دادگری به پای وی رسند.
  • در طول تاریخ و تمدن اتفاقات جالب و مهمی می افتد در ادامه با اتفاقات تاریخی که بسیار جالب میباشند سایت تالاب را دنبال کنید.
  • تنوع بالای این دسته از آثار سبب شده است که افراد مختلف با سلیقه‌های گوناگون بتوانند کتاب مناسب خود را پیدا کنند.

وقتی برگشت دید در مقابل تخت پادشاهی دو تاج شاهزادگی پسران پاکور است و این بدان معنا بود که آنها به شرایط جدید تن داده و نظر مجلس مهستان را پذیرفته اند و دیگر سهمی از قدرت برای خود قائل نیستند . در میان غنائم زنی بود بسیار زیبا و به قولی زیباترین زن شوش به نام پانته آ که همسرش به نام « آبراداتاس» برای مأموریتی از جانب شاه خویش رفته بود . چون وصف زیبایی پانته آ را به کورش گفتند ، کورش درست ندانست که زنی شوهردار را از همسرش بازستاند. پلوتارک در باره این جنگ مینویسد سورنا سر و دست کراسوس را میفرستد برای “ارد” که برای بستن پیمان صلحی در ارمنستان به سرمیبرد اما در سلوکیه این شایعه را منتشر میکند که کراسوس زنده است و به زودی به شهر آورده میشود.

خلاصه تاریخ اشکانیان