کیبورد آموزش جامع استفاده از کیبورد کامپیوتر به زبان ساده

میانبرهای صفحه کلید راه‌هایی برای انجام اقدامات سریع، با استفاده از صفحه کلید است. در واقع، تقریباً هر عمل یا دستوری که می‌توانید با ماوس انجام دهید، با استفاده از یک یا چند کلید روی صفحه‌کلید، سریع‌تر انجام می‌شود. شکل زیر نشان می‌دهد که این کلیدها در یک صفحه‌کلید معمولی، چگونه چیده شده‌اند. کیبورد بی سیم از طریق امواج وایرلس به لپ تاپ ، کامپیوتر و یا هر وسیله ای که از آن پشتیبانی کند متصل می گردد. به دلیل تشابه بسیار زیاد به کیبورد لپ تاپ ، به این محصول کیبورد لپ تاپی می گویند. تنها معایب کیبوردهای مکانیکی ، قیمت تمام شده آن ها می باشد که از کیبوردهای معمولی گیمینگ بیشتر است.

کیبورد سیم دار

امروزه کیبورد های مجازی مختلفی برای اندروید و ios منتشر شده است که کاربران میتوانند به راحتی کیبورد خود را شخصی سازی کنند و دیگر از کیبورد پیش فرض تلفن همراه خود استفاده نکنند. صفحه ای برای شما باز میشود که با صفر کردن مقدار Value Data کیبورد مجازی غیر فعال خواهد شد. در صفحه باز شده باید مسیر زیر را رفته تا بتوانید کیبورد مجازی تان را غیرفعال کنید. با همه مزایایی که کیبورد مجازی دارد و در مواقع خاص میتواند کاملا راه انداز باشد اما میتواند بسیار وقت گیر باشد و از سرعت تایپ شما بکاهد. با کلیک روی آن کیبورد مجازی ظاهر شده و میتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

برای مشاهده اینکه کدام دستورات دارای میانبر صفحه کلید هستند، یک منو باز کنید. اگر میانبری وجود داشته باشد، در کنار آیتم‌های منو نشان داده می‌شوند. یک جانمایی صفحه‌کلید خاص است که نویسه‌های الفبای لاتین در ماشین‌تحریر و صفحه‌کلید رایانه بر پایه آن قرار می‌گیرد.

نکاتی برای استفاده ایمن از صفحه کلید – راهنمای استفاده از کیبورد

به دلیل این که کلیدها به سادگی تصویر سازی شده‌اند آن‌ها نمی‌توانند زمانی که لمسش می‌کنند آن را حس کنند. کاربران صفحه کلیدهای تصویرساز اغلب ناراحتی فزاینده‌ای را در نوک انگشتان خود حس می‌کنند که ناشی از فقدان احساس تماس در هنگام تایپ کردن است. همانطور که می‌دانید برای اجرای بی‌نقصیک بازی کامپیوتری، داشتن یک سیستم قدرتمند نیازی ضروری است. اما داشتن کنترلر با کیفیت و راحت، که در اینجا ماوس و کیبورد هستند نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر بعد از انجام بازی با استفاده از یک کیبورد عادی، همان بازی را با کیبورد گیمینگ انجام دهید کاملاً متوجه تفاوت کیفیت این دو در حین انجام بازی خواهید شد. زیرا کیبوردهای گیمینگ، با امکاناتی خاص و ویژه‌ی بازی‌های کامپیوتری طراحی شده‌اند.

  • در این مقاله روش های فعال کردن کیبورد مجازی کامپیوتر و گوشی را به صورت مرحله به مرحله و تصویری آموزش داده شده است.
  • این کیبورد شامل کلید های میانبری می باشد که کاربران در هنگام پخش مالتی مدیا می توانند از آن استفاده کنند.
  • هنگام خرید کیبورد عوامل مختلفی مانند راحتی دکمه‌ها، نوع چیدمان دکمه‌ها، سیمی یا وایرلس بودن در کنار قیمت مناسب از جمله مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید.
  • گروه دوم کیبوردهای مولتی ‌مدیا هستند که جزء پرطرفدارترین کیبوردها بوده و ویژگی اصلی آن‌ها، وجود کلیدهای کنترل رسانه است.
  • اگر محل کار شما با کیبورد، ثابت و در نزدیکی کیس کامپیوتر است، نیازی به کیبورد وایرلسی ندارید.

تعدادی از صفحات کلید لپ تاپ بعد از شکستن دکمه‌ها به جای خود بازنمی‌گردند و مجبور به تعویض کلی کیبرد می‌باشید. در اینجا می‌خواهیم نکاتی را که باید در هنگام خرید کیبورد به آن‌ها دقت کنید، به شما یادآوری کنیم. اولین چیزی که برای خرید صفحه‌کلید باید به آن توجه داشته باشید، کاری است که می‌خواهید با آن انجام دهید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار