نصب دوربین مداربسته روی گوشی

وجود یک دوربین مداربسته در رستوران شما، در وهله اول دزدها و سارقین را از برنامهریزی برای جرم منصرف میکند یا حداقل آنها قبل از ارتکاب آن دو بار فکر میکنند. دوربین مداربسته آنالوگ (Analog CCTV) یک تجهیز الکترونیکی است که برای دریافت تصاویر و تبدیل آنها به سیگنال های الکترونیکی از آن استفاده می شود. سنسور پرتو سری VSE، بیم سه ، بین فرستنده و گیرنده سه پرتو وجود دارد، زمانی که بیم VSE در حال کار است.هنگامی که حیوان خانگی (مثلا: سگ، گربه، پرنده) از سنسور عبور کند، تنها یک یا دو پرتو قطع شوند، زنگ هشدار اعلام نمی شود هنگامی که انسان در حال حرکت است، به طور همزمان از هر سه پرتو عبور کند و زنگ هشدار به سرعت به صدا در می آید. اما نقطه ضعف چشمی بیسیم دزدگیر منزل باطری آن است.این چشمی معمولا از باطری ۹ولت کتابی استفاده میکند که بسته به محل نصب و مقدار حرکت افراد درشبانه روز از مقابل چشمی ،زمان تموم شدن باطری مشخص میشود،هنگامی که باطری چشمی دزدگیر به اتمام برسد برای هشدار پیغامی به دستگاه میدهد و آن رافعال میکند و دستگاه آژیر میکشد و این کار را زمانی انجام میدهد که دستگاه فعال است. گروهی دیگر مدت زمانی را به شاگردی نزد نصاب دوربین مدار بسته می پردازند.

از دیگر مزایای این مدل دوربین مدار بسته می توان به اتصال یک دوربین شبکه به یک مودم ADSL یا TD-LTE و… پنل مرکزی دزدگیر اماکن به صورت سه مدل سیم کارتی، خط ثابت و ساده عرضه میشوند. دزدگیرهای اماکن بیسیم، دزدگیرهایی هستند که برای ارتباط با سنسور و پنل کنترل از امواج رادیویی استفاده میکنند. با پیشرفت تکنولوژی و تولید دستگاه های سیم کارت خور در دهه اخیر این سیستم پیشرفت کرده و قابلیت کنترل دزدگیر اماکن توسط موبایل نیز فراهم گردیده است. آنها از طریق سنسورها و کنتاکت ها، حرکت یا باز شدن درها و پنجرهها را تشخیص میدهند که بر اساس آن یک آلارم با صدای بلند تولید میشود تا افراد نزدیک را از ورود غیرمجاز آگاه کند.

هر جسمی که دمایش بالاتر از صفر درجه مطلق باشد دارای تشعشعات Infrared یا مادون قرمز است . دوربین های تشخیص حرکت و لامپ های اتوماتیک و سنسورهای مورد استفاده در دزدگیرهای منازل معمولاً از فناوری مادون قرمز یا PIR استفاده می کنند. ویژگی هایی نظیر پایه های مغناطیسی، ذخیره سازی های ابری، باتری های اضافی، کارت های حافظه SD، سیستم صوتی دوطرفه، تشخیص چهره، دید شبانه و ویژگی های اضافی دیگر در تصمیم گیری برای خرید و قیمت دوربین مداربسته تاثیر مستقیم دارد. دتکتور(آشکار ساز)سنسور هایی هستند که از طریق دود،حرارت و گاز تحریک میشوند و فرمان را برای پنل مرکزی دزدگیر اماکن ارسال میکنند. مگنت با سیم نیازی به تغذیه برق ندارد و اجزای تشکیل دهنده آن بسیار ساده است.در صورت جدا شدن دو قطعه از هم مدار باز شده و به پنل فرمان ارسال میشود. بوده و درشرایط آب و هوایی مختلف و شرایط جوی همچون برف و باران و هوای گرم و آفتابی کار میکند.بیم لیزر ها هم درمحیط های بسته و هم درفضای باز کاربرد دارند و تا 150 متر و یا بیشتر امکان ایجاد محدوده پوشش دهی بین دو سنسور وجود دارد.زون nc و no که همان کنتاکتهای باز و بسته رله خروجی میباشند قابلیت اتصال انواع کنترل پنل های اعلام سرقت را مهیا میسازند بطوری که سوا ازمارک و مدل دستگاه، این بیم سنسور خطی بتمام سانترالهای دزدگیر اعلام حرق و…

فیوز AUX : این فیوز که یک فیوز شیشه ای می باشد داخل پنل جهت جلوگیری از آسیب رساندن به پنل از طرف تغذیه چشمی ها می باشد. اگر داخل محیط نصب جسم متحرکی وجود داشته باشد مانند آکواریوم،حیوانات خانگی،پنکه یا هواکش دایم کار یا از این قبیل اجسام ،باید از سنسور های وزنی و متغیر استفاده شود. دزدگیرهای سیمدار، امکان کنترل از راه دور، سنسور تشخیص حرکت حیوانات وقابلیت شخصی سازی دارند. این بیم دزدگیر اماکن یک حفاظ مجازی روی دیوار ایجاد میکند و از طرفی این چشم ها همیشه با هم ارتباط دارند اگر این حفاظ و خط یک لحظه قطع شود و چشم ها هم را نبینند مدار NC باز میشود و به مرکز کنترل یا همان دزدگیر اطلاعات ارسال می شود.(ضمنا این چشم ها با حرکت گربه و سگ یا حیوانات دیگر تحریک نمیشوند)این بیم دزدگیر اماکن قابلیت مقاوم بودن در برابر آب و حرارت و سرما را دارند و مناسب برای محیط های بیرونی میباشند و با اتصال به دستگاه دزدگیر نقش چشم های الکترونیک سیستم حفاظتی را دارد. باطری که قسمت مهم دزدگیر میباشد باید قابلیت نگه داری سیستم تا حداقل یک هفته را در صورت قطع برق داشته باشد. مگنت بیسیم توسط یک باطری 12 ولت تغذیه میشود و از طریق رادیو فرکانس اطلاعات را برای پنل مرکزی ارسال میکند.

متراژ: هرچقدر متراژ مجموعه برای راه اندازی دوربین مداربسته بیشتر باشد ، کابل کشی آن مجموعه بیشتر شده و هزینه های اجرایی افزایش مییابد. مبنای ارتفاع نصب دوربین مداربسته در فاصله ۳ متری بوده و هر چه ارتفاع بیشتر شود، به تبع آن دستمزد نصب و راهاندازی دوربین مداربسته افزایش مییابد. دزدگیر های ایرانی علاوه بر اژیر داخلی دارای کانکتور بلندگو نیز میباشد که صدای این بلندگو ها به مراتب بیشتر و شکه کننده نسبت به اژیر های کوچک و کم صدای این دزدگیرها میباشد که اصلا صدا از منزل بیرون نمیرود. این نمونه سنسور عمدتا از یک مدار ساده تشکیل شده و دارای 6 کانکتور می باشد . فرض کنید در یک کارخانه بزرگ میخواهید در بالایی ترین نقطه سوله یک دوربین مداربسته نصب کنید. در پایان باید گفت که اگر میخواهید پولتان را دور نریزید یکبار دزدگیر خوب نصب کنید و منزل خود را بیمه کنید . لنز این دوربین ها به قدری قوی است که می تواند تصاویر از فاصله 35 تا 40 فوتی ضبط کند. این سنسورها در نزدیکی محل نصب شیشه ها قرار داده می شوند و صدای ناشی از شکستن شیشه را تشخیص می دهند.

ولی میانگین قیمت دزدگیر منزل ما بین 2 تا 3 میلیون تومان میباشد.البته بسته به نوع سنسورها و تعداد آن ها این قیمت متغیر است. با اینکه دامنه کاری کمپانی اکسیس در سطح جهانی است، ولی این شرکت توانسته با بهرهگیری از نمایندگان محلی در کشورهای مختلف به عرضه و فروش دوربین مداربسته و تجهیزات امنیتی و نظارت تصویری در بسیاری از مناطق بپردازد. لایه گرد و غبار نشسته روی بیم ها باید توسط پارچه نم دار تمیز شوند.قبل ازپاک کردن عدسی ها و غبار روبی حتما تغذیه سنسور ها ازمدار قطع شود .و پس ازمراحل تمیز کاری حتما اتصالات فیزیکی و سیم بندی ها چک شده و یک بار سیستم را مورد آزمایش قرار دهید. کاری که این سنسور انجام می دهد در واقع دریافت این امواج در رنج بدن انسان و تشخیص آن است . این سنسور با نام های تجاری گوناگون و با برندهای متفاوت در بازار عرضه میگردند. با نصب دوربین های مدار بسته در مکان های مختلف، به راحتی می توان جرائم جنایی را نیز مورد کنترل قرار داد و این جرائم را تا حد زیادی کاهش داد. نکته مهم دیگر این است که همه شرکتهای ارائهدهنده دزدگیر اماکن، برنامههای ماهانهای را برای کنترل سلامت دستگاهها ارائه میدهند.

از این گذشته ، قرار است امنیت به شما در آرامش و احساس امنیت کمک کند ، بنابراین نظارت 24/7 در اکثر موارد به سادگی نصب دزدگیر اماکن در منزل یک استاندارد است. برای رسیدن به امکانات و اهداف خانه هوشمند نیازمند وجود انواع حساسه (سنسور) میباشیم تا با گرفتن اطلاعات از این حساسه ها درک بهتر ی از وضعیت کنونی خانه و یا بنا داشته باشیم و بتوانیم از این اطلاعات به منظور پیش بینی وضعیت آتی استفاده کنیم.در واقع مدیریت یک ساختمان بدون وجود حساسه های مختلف غیر ممکن خواهد بود . امروزه همچنین نرم افزارهایی برای راحتی کار کنترل این سیستم ها بر روی گوشی ها می توان نصب نمود که این نرم افزارها قابلیت های تنظیم دستگاه و کنترل آن را می توانند بطور کامل انجام دهند از جمله این امکانات می توان به موارد زیر اشاره نمود. بوسیله فایل های درون سی دی براحتی می توانید نرم افزار کنترل و مشاهده تصاویر دوربین مداربسته را نصب کنید. معمولا برای فضای بیرون ساختمان این کابل ها را بصورت توکار درون لوله های مسی، فلزی و … ولی به دلیل فیکس بودن سیستم طراحی این برد نصب این سنسور داخل فضای بسته و دور از هر جسم متحرکی باید انجام گردد.

شرکت اکسیس با هدف تولید و عرضه محصولات امنیتی اعم از دوربین مداربسته و تجهیزات نظارت تصویر، در سال 1984 در کشور سوئد شروع به کار کرد. طیف نوری مادون قرمز بطور دائم ازفرستنده یا همان TRANSMITTER بصورت خطی و کاملا متقارن بسمت گیرنده یا همان Receiver تابیده میشود و درمدار گیرنده درصد انتشار شعاع نوری مادون قرمز را با شروع کار و اشعه اولیه جذب شده درگیرنده مقایسه میشود.درصورت اینکه نور جذب شده کمتر ازمقدار استاندارد تنظیمی مثلا 50 درصد کمتر باشد این حالت بمنزله قرار گرفتن مانع بین دو سنسور تلقی شده و رله خروجی تغییر وضعیت خواهد داد. وقتی جسمی جابجا می شود در رسیدن این امواج به سنسور اختلال ایجاد می شود که در این مواقع خروجی سنسور فعال می شود و می تواند لامپی را روشن کند یا اینکه آژیری را به صدا درآورد.

تنظیم کردن ساعت و تاریخ دستگاه، بررسی و کنترل ولتاژ ورودی دستگاه و همچنین اتصالات باتری از بهترین راهکارها برای رفع این مشکل است. همچنین نصب دوربین های مخفی و دوربین های میکروفن دار برای ضبط صدا هم غیرقانونی است. بنابراین شما تصور میکنید که دستگاه خطا داده درصورتی که این هشدار را میدهد که شما باطری چشمی را عوض کنید تا خانه بی حفاظ نماند.البته در دزدگیر های پیشرفته مانند دزدگیر اماکن گپ چشمی حرکتی اتمام شارژ باطری خود را از طریق پیامک به شما اطلاع میدهد،پس هنگام نصب دزدگیر اگر میتوانید از چشمی های سیم دار استفاده کنید که دیگر دغدغه تعویض باطری نداشته باشید. سنسورهای بی سیم ، عملکرد کنترل از راه دور سیستم زنگ دار ، ایستگاه مسلح شبانه ، سنسورهای دود عکس برقی برای رعایت کدهای ساختمان فعلی ، سنسورهای مادون قرمز استاندارد ، آژیرهای داخلی و خارجی و جدیدترین دوربینهای بی سیم مناسب برای مصارف داخلی و خارجی ، به علاوه موارد دیگر. عمدتا دزدگیر اماکن توسط ریموت دزدگیر کنترل میگردد. در دزدگیر اماکن ایرانی میتوان یک باتری 12 ولت 4.5 یا 7.5 امپر بزرگ قرار داد که قابلیت نگهداری برق برای دزدگیر تا حدود یک هفته را دارد اما در دزدگیر های چینی یک باتری شارژی کوچک که اندازه 2 عدد باتری قلمی است وجود داری که حداکثر 24 ساعت بتواند سیستم را روشن نگه دارد.و این نقطه ضعف این دستگاهها است.

یک نصاب دوربین مداربسته حرفهای و مجرب میتواند با دادن مشاوره درست و مناسب، سیستم مناسبی را برای شما پیاده کند. اگر داخل چشمی دزدگیر را باز کنید، با مداری روبرو میشوید که در وسط آن یک سنسور PIR وجود دارد. همانطور که یک خانه باید از ورود سارقین به داخل منزل محافظ کند ، مشاغل نیز باید به همان روش از ورود سارقین به اماکن تجاری خود محافظت کنند. اما اگر مسیر سیم کشی سخت است و ممکن است ظاهر خانه را خراب کند و نمیخواهید سیم کشی، داخل منزل انجام شود ،از چشمی های بیسیم استفاده کنید اما توجه بفرمایید هر دو ،سه ماه یکبار باطری چشمی دزدگیر اماکن را تعویض کنید.

گروه ایمن پارسیان در ادامه این مقاله در مورد تمامی برند های موجود در بازار ایران توضیحات جامع و کاملی برای انتخاب شما کاربران گرامی آماده کرده و شما عزیزان میتوانید با خواندن مطالب مفید در این مقاله برند مد نظر خود را انتخاب کنید. در هنگام نصب دوربین مداربسته باید به زاویه دید مد نظر توجه داشته باشید. البته این موضوع را نیز باید مد نظر داشته باشیم که استفاده از دوربین های مداربسته باکیفیت مانند دوربین هایک ویژن می تواند کمک بیشتری به افراد در هنگام وقوع جرم هایی مانند دزدی بکند. چشم خطی دزدگیر اماکن یک جفت سنسور (فرستنده و گیرنده) مادون قرمز نامرئی است که دو طرف دیوار ها، ورودی و هر حائلی که مد نظر مالکین باشد نصب میشود و لحظه ورود غیر مجاز اشعه بین دو سنسور قطع شده و رله خروجی سنسور، فرمان آلارم و شماره گیری اتوماتیک رابه دستگاه مرکزی اعلام سرقت صادر میکنند.

وقت خود را برای فکر کردن در مورد فضای مورد نیاز برای محافظت ، بودجه موجود و نوع امنیتی که باعث می شود شرکت احساس امنیت کند یا این که کار برای افراد آسان باشد ، باید بکار رود. آیا ضبط کردن تصاویر چیزهای ریز مانند پلاک (نصب دوربین پلاک خوان) یا نوشته یا اعداد در نصب دوربین های مدار بسته نیاز است؟ دزدگیرمنزل، دزدگیر آپارتمان یا دزدگیر ساختمان تشکیل شده از چند قطعه الکترونیکی که در این بخش به ریز جزئیات آن می پردازیم.در ضمن میتوانید قیمت دزدگیر خانه ،دزدگیر آپارتمان،دزدگیر ساختمان را نیز در سایت ایمن پارسیان جستجو کنید.