موتور دمپر ، محرک الکتریکی دمپر ، دمپر دو وضعیتی ، دمپر سه وضعیتی ، دمپر تدریجی

از واحد اصلی خود، هر مجرا را تا جایی که می توانید قبل از ناپدید شدن دنبال کنید. خوشحال و ممنون میشویم نظر خود را راجع به موتور دمپر ، در قسمت نظرات برایمان ارسال کنید. این برند ها شامل برند هانیول (ساخت کشور امریکا) برند زیمنس (ساخت کشور آلمان) و برند اینداستریال تکنیک ( ساخت کشور ایتالیا) می باشند.

هر دارای گشتاوری به خصوصی است که متناسب با نوع از آن استفاده می شود. عمده مصرف این در دمپرهای بی کانالی ، دمپرهای ورودی و برگشت هواساز، قطع/ وصل و کنترل آب و سیال در صنایع مختلف آب و فاضلاب، صنایع غذایی و دیگر صنایع می باشد. عمده مصرف این در دمپرهای بی کانالی ، دمپرهای ورودی و برگشت هواساز، قطع/ وصل و کنترل آب و سیال در صنایع مختلف آب و فاضلاب، صنایع غذایی و دیگر صنایع می باشد . موتورهای تدریجی، نوع دیگر موتور های دمپر می باشد که جهت تنظیم دبی هوای عبوری در یک مسیر مورد استفاده قرار می گیرد.

  • به همین علت مکانیزم های مورد استفاده در فایر دمپر که به بسته شدن دمپر منجر می شود (فنر برگشت) در این نوع محرک استفاده نشده است.
  • موتور دمپر فنر برگشت به وسیله جریان برق باز میشوند و در صورت قطع برق به وسیله نیروی فنر بسته میشوند.
  • هر دمپر را تا آخر باز کنید یعنی اهرم را بچرخانید تا در جهت مجرا قرار بگیرد.
  • مشخصات, قیمت و خریدانواع موتور دمپر مشعلبه همراه بررسی تخصصی مشخصات محصول از تمامی برندها را در این بخش مشاهده نمایید.
  • در هر جایی که نیاز به کنترل دریچه های هوا یا کنترل هواساز به صورت الکتریکی وجود داشته باشد، از محرک دمپر یا موتور دمپر استفاده می‌شود.
  • ساختار بدنه و قاب این نوع موتور دمپر از ورقه گالوانیزه ۱٫۲ میلی ‌متر و تیغه ‌های آیرودینامیکی تک لایه نیز از ورق گالوانیزه ۰٫۹ میلی ‌متر تشکیل شده است.

موتور دمپرها با توجه به نیاز درمدلهای گوناگون و قدرت های مختلف با توجه به مساحت دمپرها توسط شرکتهای سازنده ساخته میشوند . در این نوع دمپرها دو قطعه ی مسی متصل به هم به نام فیوز وجود دارد. کار اصلی این قطعه کنترل آتش و جلوگیری از سرایت آن به قسمت های دیگر می باشد.

ترموستات دیجیتال هانیول HONEYWELL TF228WN

موتور دمپر به شکل اتوماتیک وضعیت دمپرها را برای کنترل حجم هوای عبوری تغییر می دهد. برای مثال، هنگام شروع به کار هر دستگاه گرمایشی دمنده، لازم است که از باز بودن دمپر هوا اطمینان پیدا کرد. و یا این که در موتور دمپرهای حساس به دود، یک حسگر وجود دارد که به دود و آتش حساس است و در دمای بالای ۷۰ درجه سلسیوس به ترتیب فرمان بستن جریان هوا را می دهد. موتور دمپر یا محرک الکتریکی دمپر در واقع یکی از انواع موتور می باشد که برای باز کردن و بستن یک دریچه با استفاده از نیروی الکتریکی به دو صورت کامل و تدریجی به کار می رود.

انواع موتور دمپر در سیستم تهویه مطبوع

موتور دمپر ، محرک الکتریکی دمپر ، دمپر دو وضعیتی ، دمپر سه وضعیتی ، دمپر تدریجی

هنگامی که اتوماتیک می شوند و موتور دمپر بر روی آن ها نصب می شود. تفاوت قیمت فاحشی پیدا می کنند و قیمت موتور دمپر ها بالاتر می باشد. ولی با توجه به نوسانات روز نمی توان مبلغ دقیقی برای قیمت موتور دمپر ها اعلام کرد.

اکچویتورهای زیمنس به لحاظ کیفیت ساخت از متریال بسیار مقاوی ساخته شده اند که همین موضوع سبب گشته طول عمر موتور دمپرهای زیمنس به نسبت سایر برندها بسیار بیشتر باشد. شرکت محیط اسایش همواره توانسته با بهره گیری از دانش فنی و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در کشور اقدام به واردات و فروش و خدمات پس از فروش محصولات زیمنس از جمله موتور دمپر های زیمنس نماید. موتور دمپر های زیمنس ساخت کشور سوئیس بوده که این امر خود نشاندهنده ی کیفیت بسیار بالای ساخت آن می باشد.

کنترل ولو ساقه کشویی سری ED فیشر

به یاد داشته باشید، زمانی که اهرم دمپر هم جهت کانال است یعنی کاملاً خرید موتور دمپر باز است. هر چه اهرم به عمود بودن مجرا نزدیک‌تر باشد، جریان هوای کمتری در آن جریان دارد. دمپر موتوری، یک سوپاپ یا بشقاب است؛ که عملکردی شبیه به یک پلیس راهنمایی در یک تقاطع بزرگ دارد. در واقع این قطعات هوای گرم یا سردی را که از کانال های HVAC به شبکه توزیع سیستم وارد می شود کنترل می کنند. دمپر های دستی که به آن‌ ها دمپرهای مکانیکی نیز می ‌گویند به وسیله یک اهرم خارجی عمل می ‌کنند و دمپر اتوماتیک به وسیله موتور دمپر کار می ‌کند. دمپر ( دمپر هوا) در واقع مانند یک شیر عمل می ‌کند، از این نظر که عملکرد آن باز و بسته کردن و کنترل مقدار ورودی و خروجی هوا و تنظیم جریان آن است.