معماری چیست و معمار کیست؟ تعریف معماری از دیدگاه معماران بزرگ جهان | elitarchgroup

معماری چیست و معمار کیست؟ تعریف معماری از دیدگاه معماران بزرگ جهان | elitarchgroup با تأکید بر خطوط عمودی غیر همگرا (موازی)، عمود بودن صفحه لنز بر زمین، بدون در نظر گرفتن ارتفاع چشم دوربین، می‌توان این اصل از عکاسی را رعایت کرد. این کار را می‌توان با استفاده از دوربین‌های View Cameras، لنزهای تیلت-شیفت (Tilt/Shift) و یا Post-Processing انجام داد. به طور سنتی، دوربین‌های View Cameras را برای عکاسی معماری مورد استفاده قرار می‌دهند زیرا آنها اجازه می‌دهند که لنز نسبت به صفحه فیلم کج یا جابجا شود و همچنین پرسپکتیو را کنترل می‌کند. به همین خاطر هر فرد بر اساس ذهن و اندیشه اش معماری را تعریف می کند.

  • همانطور که می بینیم هر یک از این افراد تعاریف مختلفی از معماری به فراخور زمان خویش در ذهن داشتند؛ عده ای به جنبه های هنری توجه دارند، گروهی به جنبه های فنی و تعدادی به تلفیق هر دو توجه دارند.
  • ساختمان‌ها همچنین باید بتوانند به خوبی پیر شوند، خود را با شرایط متغیر وفق دهند و انعطاف‌پذیری لازم برای استفاده‌های مختلف را داشته باشند.
  • خلق ساختمان‌های جدید یک تلاش پیچیده است و مدیران پروژه، یک برنامه کاری تهیه می‌کنند و روزانه بین بسیاری از اعضای مختلف تیم هماهنگی بوجود می‌آورند.
  • اصول زیبایی ‎شناسی برگرفته از هنر , علم و ریاضیات در طراحی معماری مورد استفاده قرار می‎گیرند , مثل کاربرد خط , شکل , فضا , نور و رنگ برای ایجاد یک الگو , توازن , ریتم , کابینت کنتراست و وحدت و … .
  • بسته به اینکه آیا یک معمار فریلنسر هستند یا در یک شرکت استخدام می‌شوند، ممکن است از دفتر خود، گاهی اوقات از خانه یا تعدادی از دفاتر شرکت کار کند.
  • این رشته به طور مشخص بر طراحی فنی ساختمان و استفاده از تکنولوژی‌های مناسب در طراحی و ساخت تمرکز دارد.

معماري بیان ارزشها است، شیوه ساخت و ساز ما تجلی سبک زندگی ماست. نیاز هایی چون رعایت مقررات ساختمانی و ایمنی، مقررات برنامه‌ریزی محلی و محدودیت‌های وجود. بسته به پروژه، ممکن است قوانینی در مورد حفظ محیط زیستِ محلی یا هر بخش تاریخی یک ساختمان وجود داشته باشد. معماران باید مشتری و نیازهای کسانی که از فضای جدید استفاده خواهند کرد را در نظر داشته باشند که ما این موضوع را در درس نوشته‌ای با عنوان بازاریابی معماری مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد.

رشته مهندسی معماری در دانشگاه دولتی و سراسری بدون کنکور در اختیار داوطلبان قرار نمی‌گیرد. این بدین معنی است که داوطلبانی که می‌خواهند در دانشگاه دولتی و در دوره روزانه قبول شوند باید رتبه مناسبی در کنکور سراسری به دست آورند. داوطلبان گروه ریاضی و تمامی گروه‌های آموزشی باید قبل از انتخاب هر رشته تحصیلی، اطلاعات زیادی در مورد رشته داشته باشند. کسب اطلاعات کافی در مورد رشته تحصیلی به داوطلبان این امکان را می‌دهد تا آن‌ها بهترین نتیجه را در طول دوران تحصیل بگیرند. داوطلبانی که به رشته مهندسی معماری علاقه دارند باید با معایب و مزایای این رشته تحصیلی به خوبی آشنا شوند.

دروس پایه: 29 واحد

در اوایل دهه ۱۹۵۰، معماران، عکاسان بیشتری را برای عکاسی استخدام کردند. تمام این اتفاقات به شناخته شدن عکاسی معماری به عنوان یک هنر میان مردم منتهی شد. همچنین باید برنامه های طراحی و نقشه کشی کامپیوتری را بداند و بتواند در شرایط کاری پرفشار کار کند. مهندس معمار باید فردی دقیق، منظم و خلاق باشد و با تکیه بر قدرت تجسم، ذوق هنری و علم مهندسی خود به طراحی نقشه ی ساختمان های مختلف بپردازد.

وب سایت تخصصی معماری و عمران , فروشگاه معماری و عمران 98