معرفی بهترین کتاب های داستان کودکان و نوجوانان کتاب داستان کودکانه

معرفی بهترین کتاب های داستان کودکان و نوجوانان کتاب داستان کودکانه

در تمامی صفحات این کتاب تصاویری وجود دارد که قابل حرکت دادن است این طراحی منحصربفرد باعث جذابیت این مجموعه برای فراکتاب کودکان شده است. این مجموعه از بهترین کتاب‌های شعر و سروده‌ی ناصر کشاورز می‌باشد و به داستان‌های مختلفِ رفتاریِ میمون کوچولوی شیرین و بامزه‌ای به نام ” می‌می‌نی ” می‌ پردازد. در هر جلد از این مجموعه می‌می‌نی خود را دچار دردسری می‌کند و یا ناخودآگاه برایش حادثه‌ای پیش می آید که به کمک مامان از آن مشکل درس می‌گیرد و تجربه‌اش بیشتر می‌شود. این مجموعه سعی کرده است با شعرهای آهنگین و تصاویر جذاب، نکات رفتاری مثبت را به کودک آموزش دهد. در سال‌های دبستان زمانی که کودکان خواندن و نوشتن را می‌آموزند، خواندن کتاب‌های داستان می‌تواند بیشتر به تقویت این مهارت‌ها کمک کند. البته این همه داستان نیست و کتاب های کودکان می‌توانند نقش بسزایی در پرورش خلاقیت‌ها و همچنین رشد شخصیتی آن‌ها نیز داشته باشند.

  • شما با کتابخوانی به کودک ۳ ساله خود در مورد ساختار داستان و شخصیت‌ها آموزش می‌دهید.
  • از لینک زیر میتونید کتاب مربای شیرین و سایر کتاب‌های این نویسنده رو از دیجی‌کالا خریداری کنید.
  • تصویرسازی‌های زیبا و خلاقانه و داستانی زیبا و هوشمندانه این کتاب که به کودکان دوستی، شجاعت و عشق ورزیدن را می‌آموزد، دلیل محبوبیت بسیار بالای این کتاب را به‌خوبی نمایان می‌کند.
  • قصه سگ باوفا و گرگ ناقلا یکی از داستان‌ها‌ی دیوان پروین اعتصامی است که مهناز طاهری آن را نوشته است.
  • با خرید بهترین کتاب‌های پیش دبستانی و کتاب‌های آماده سازی کودکان برای ورود به پیش دبستانی کودکان را برای ورود به یک دنیای جدید آماده خواهید کرد.
  • از اول آموزش زبان در سطوح ابتدایی، کودکان با مکالمه، سؤال و پرسش و تمرین‌ها آشنا می‌شوند.

در این مقاله از وبسایت سلام دنیا سعی کردیم 12 کتاب آموزنده برای کودکان و مناسب سن 10 سال را معرفی کنیم. لطفا در بخش نظرات بنویسید که کدام کتاب را بیشتر از سایرین دوست داشتید. کتاب «هفت موش کور» از نشر «کتاب نیستان» با اقتباس از داستان مولانا نوشته شده است. هفت موش کور برای بازی بیرون می روند و با چیزی عجیب در زندگی شان روبه رو می شوند. هر یک از موش ها در یکی از روزهای هفته از خانه خارج می شود و می رود تا آن چیز عجیب را شناسایی کند.

دانلود کتاب مرزه؛ گیاه عشق افروز

هر جلد از کتاب‌ها شامل دو بخش Review است که در آن مطالب آموزش داده شده در کتاب مجدداً مرور می‌شود. کتاب‌های این مجموعه شامل 6 جلد کتاب است که هرکدام از دروس آن، شامل چهار بخش اصلی Let’s Learn، Let’s Practice، Let’s Choose، Let’s Read هستند. نرم‌افزارهای آموزشی که همراه کتاب‌ها هستند، جداگانه مباحث آموزشی را به صورت Interactive و بر اساس کتاب اصلی و کتاب تمرین، آموزش می‌دهند. امروزه بیش از چهارصد میلیون متکلم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند که نشان‌دهنده میزان نفوذ این زبان بر زندگی انسان‌هاست. در کتاب «هابیت ها» ، کتابی که بسیار نامتعارف‌تر از آن است که فکر کنید، یک کوتوله پشمالو به نام بیبلو بگینز همراه با تعدادی کوتوله دیگر به سفر می‌رود و به خاطر دزد بودنش نیز حتی جایزه دریافت می‌کند.

در مورد این کتاب باید اشاره کنیم که اکثر مطالب دارای شخصیت‌های جذاب و متنوع هستند و ماجراهای زیبایی دارند که این کتاب به آن‌ها می‌پردازد. درواقع این کتاب متشکل از داستان، افسانه و حکایات ایرانی است که در عین حال که لذت بخش بوده دارای محتوایی ارزشمند و آموزنده نیز خواهد بود. اینجاست که می‌توان مفاهیم زیادی را از طریق همین داستان‌ها به کودک منتقل کرد.

هنگام خرید بهتر است علاوه‌بر موضوع موردعلاقه فرزندتان، یک یا چند کتاب متفاوت نیز انتخاب کنید. تنوع موضوع باعث آشنایی کودکان با زمینه‌های مختلف می‌شود؛ همین موضوع باعث تصمیم‌گیری با دید وسیع‌تر برای زندگی در آینده آن‌ها خواهد شد. در بخش‌های بعدی قصد معرفی موضوعات مختلف کتاب داستان کودکان را داریم. این کتاب برای بچه‌هایی که از کتاب‌های رنگارنگ خوششان می‌آید، یک انتخاب ایده‌آل است. کودک ۳ ساله شما با این کتاب یاد می‌گیرد که مطالعه و کتابخوانی چقدر می‌تواند لذت‌بخش باشد. کتاب بچرخون و بگردون فصل‌ها به گونه‌ای طراحی شده که باید گردونک کتاب را بچرخانید و روی هر فصلی که متوقف شدید، آن را باز و داستان آن را مطالعه کنید.

کتاب دروازه مردگان

با این حال، در جلسه خانوادگی موضوعی خیلی بدتر مطرح می شود و اصلا برای او و برادر کوچک ترش خوشایند نیست. موضوع این جلسه خانوادگی به دنیا آمدن خواهر یا برادری جدید است. داستان کشمکش او برای پذیرش خواهر یا برادری جدید در خانواده و شیوه تعامل او با برادرش در این کتاب به خوبی شرح داده شده است. تصویرهای کتاب نیز مکمل داستان است و فضاهای خالی را پر کرده است. زبان این اثر دوست داشتنی و دل نشین است و خواننده با آن حس همزاد پنداری می کند. کودکان در سنین 9 تا 12 سال به سادگی می توانند این کتاب را خوانده و با آن ارتباط برقرار کنند.

کتاب قصه های تصویری از گلستان

ناصر کشاورز را همه به عنوان یکی از بهترین نویسندگان مطرح کتاب های کودکانه در ایران می‌شناسند. کتاب «می می نی و مامانی» نیز یکی از آثار این نویسنده است که در قالب یک مجموعه 12 جلدی در کتابفروشی‌ها موجود بوده و می‌توان از آن به عنوان یکی از بهترین کتاب های کودک ایرانی یاد کرد. این مجموعه‌ها ترانه‌های جذاب و زیبایی دارند که داستانی را هر بار از دردسری تازه از سوی می می نی روایت می‌کنند.