قیمت کیبورد کامپیوتر ️ مقایسه مشخصات و خرید کیبورد بازی ، بی سیم و ساده زومیت

نرم‌افزار کیبورد گیمینگ به تنظیم نورپردازی کیبوردو تنظیم دکمه‌های ماکرو کیبورد کمک می‌کند. مثلاً با کیبوردهای گیمینگ لاجیتکG و نرم‌افزار لاجیتکG HUB می‌توان هر کدام از دکمه‌های ماکرو را برای فعال‌سازی مجموعه‌ای از دکمه‌ها تنظیم نمود. به گونه‌ای که برای هر بازی نورپردازی متفاوتی را تنظیم کرده تا کیبوردهنگام ورود به بازی به طور خودکار نورپردازی که از قبل تنظیم شده را ارائه دهد. پس پشتیبانی نرم‌افزاری کیبورد گیمینگ،یکی از مسائلی است که هنگام خرید باید به آن توجه کنید. کیبورد یکی از مهمترین ابزار برای ارتباط کاربر با کامپیوتر محسوب می‌شود.

Rapoo X120S Wired Optical Mouse & Keyboard

کیبوردها کلیدهای Number (شماره) ، Letters(حروف) ، Symbols (علائم) ، arrow keys (کلید های نشانه) و… بعضی از انواع آن‌ها امکاناتی مانند صفحه کلید عددی، کنترل کننده Volume، دکمه‌ای برای خاموش یا Sleep کردن کامپیوتر و… از نظر اتصالات هم برخی از کیبوردها به صورت Wirelessیا بی سیم تولید شده‌اند و از طریقBluetoothیا با گیرندهRF به کامپیوتر متصل می‌شوند.

ابعاد تقریبی هر کلید در کیبوردهای استاندارد ، حدود ۱۹ میلی متر می باشد. مبهم‌تر از آن کلید SYS RQ است که گاهی با کلید PrtScn در برخی از صفحه کلیدها به اشتراک می‌گذارند. در گذشته، SYS RQ به عنوان یک درخواست سیستم یا همان system request طراحی شده بود، اما امروزه این دستور در ویندوز فعال نیست.

کیبورد بی سیم

شکل زیر نشان می‌دهد که این کلیدها در یک صفحه‌کلید معمولی، چگونه چیده شده‌اند. در قسمت قبل مشخص کردیم که پین 18 از کانکتور بزرگتر مشکل دارد. اینک در قسمت taskbar ویندوز شما می توانید آیکون کیبورد را مشاهده کنید که برای دسترسی هر چه سریع تر برای این قابلیت در آینده می توانید بر روی آن راست کلیک کنید و سپس گزینه “Pin this program to taskbar” را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که در برخی کیبورد‌ها (از جمله کیبورد استاندارد فارسی در سیستم عامل مک) ایجاد نیم فاصله با زدن کلید‌های ترکیبی Shift + Space اتفاق می‌افتد.

کیبورد تسکو مدل TK 7003 با حروف فارسی

کیبوردهای مکانیکی که در آن‌ها از مکانیزمی کاملاً مکانیکی برای تشخیص فشار یک کلید استفاده شده‌ است و به همین خاطر تا حدودی پر سر و صداتر از سایر کیبوردها هستند، ولی عمر مفید آن‌ها بسیار بیشتر از کیبوردهای معمولی است. گروه دوم کیبوردهای مولتی ‌مدیا هستند که جزء پرطرفدارترین کیبوردها بوده و ویژگی اصلی آن‌ها، وجود کلیدهای کنترل رسانه است. این کلیدها امکان جلو و عقب بردن فیلم و یا کم و زیاد کردن صدا با یک فشار را به کاربر می‌دهد. همانطور که از نامش پیداست اصلی‌ترین ویژگی این کیبوردها ارتباط بدون سیم با کامپیوتر است.

  • اگر میانبری وجود داشته باشد، در کنار آیتم‌های منو نشان داده می‌شوند.
  • اما تمامی کیبوردهای گیمینگ، فارغ از جنس بدنه ای که دارند، در برای نفوذ آب و گرد و غبار مقاوم هستند.
  • این کلیدها نیز به گونه ای هستند که در میانه راه سینگنال را منتقل کرده و نیازی به فشردن آن ها تا انتها نیست.
  • اگر می‌خواهید برای ساعت‌های طولانی، تایپ کنید، یک کیبورد راحت و ارگونومیک نیاز دارید.
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار