قیمت اسب نژادکاسپین روبه کاهش گذاشت اسب های نژاد کاسپین در کشور فاقد بیمه هستند | RoyalHorse

یال و دم آن معمولاً ضخیم و بلند است و دارای سر کوتاه و پهن با سوراخ های بینی بزرگ است. امروزه اسب کرد ایران و بازمانده های ان شباهتهایی با تصاویر بجامانده از سنگواره ها و تفاسیر از اسب نسایی دارند که در منطقه کرمانشاه و کردستان نگهداری میشود. فوسایچی پگاسوس یک اسب مسابقه ای اصیل بازنشسته است که در 12 آوریل 1997 در کنتاکی، ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. پدرش مستر پروسپکتور، یک نریان افسانه ای بود.فوسایچی پگاسوس توسط Neil Drysdale آموزش دیده و توسط جوکی کنت Desormeaux سوار شده است.

اسب ایران چون با اصالت هستند و دارای زیر شکم تخت و صاف هستند و همچنین پاهای قدرتمندی دارند به راحتی برای سوارکاری از آن استفاده می کنند. بالای ۳۰ سال عمر می کنند این اسب اصیل تا شش ماهگی از شیر مادیان بهره می برد و سپس با انواع کنسانتره تعذیه می شود و پس از مدتی همانند دیگر اسبهای بزرگ می تواند انواع علوفه را مصرف کند و بدنی قدرتمند داشته باشد مجرای تنفسی اسب اصیل درشت است. طول عمر طبیعی اسب ها معمولا بین بیست و پنج تا سی سال است اما این عدد بسته به شرایط نگهداری ، وضعیت سلامتی ، قدرت بدنی و درصد خلوص اسب می تواند تغییر کند و کمتر یا بیشتر شود . اسب ها معمولا در سن چهار سالگی بالغ می شوند و در همین سن توانایی جفتگیری پیدا می کنند .

علاوه بر این، در نظر گرفتن هزینه‌های مداوم مانند مراقبت‌های دامپزشکی، خوراک و آموزش هنگام بودجه‌بندی برای اسب مهم خرید اسب در تهران است. نژاد اسب تروبرد به دلیل سرعت و استقامتشان پرورش داده می شوند و بسیاری از آنها شجره های چشمگیری دارند که به چندین نسل بازمی گردد. آنها به خاطر خلق و خوی قوی خود شناخته می شوند که می تواند آنها را برای تمرین و کنترل چالش برانگیز کند.

  • اسب های خزر با وجود جثه کوچکشان به سرسختی و ورزشکاری معروف هستند.
  • قرن‌ها بعد، پادشاه ایرانی شاپور اول در زمان ساسانیان یک اسب سفید نسایی زیبا را به یهودیان هدیه داد.
  • بسیاری از پرورش دهندگان بر تولید اسب هایی با ساختار و حرکت استثنایی تمرکز می کنند و باعث محبوبیت آنها در بین کسانی می شود که زیبایی شناسی دنیای سوارکاری را قدردانی می کنند.
  • نژاد اسب عرب در طول تاریخ به دست مردم عرب کوچ نشین پرورش و تکامل یافت تا آن جا که به‌طور معمول این اسب با صاحب خویش در یک چادر می‌زیسته است.
  • پونی های شتلند معمولاً بین 7 تا 11 دست (28 تا 44 اینچ) در ناحیه شانه ارتفاع دارند و بدنی تنومند و عضلانی دارند.

بعضی از اسب‌های عرب نسبت به سایر نژادهای اسب از یک مهرهٔ کمر یا یک جفت دنده کمتر برخوردارند. پونی های شتلند علیرغم جثه کوچکشان به خاطر طبیعت با اراده خود معروف هستند و می توانند سرسخت و مستقل باشند. با این حال، با آموزش و نگهداری مناسب، آنها می توانند حیوانات خانگی، همراهان و حتی حیوانات نمایشی عالی بسازند. این نژاد در اواسط قرن نوزدهم توسط خانواده Falabella توسعه یافت که به طور انتخابی اسب های کوچک را از موجودات محلی کریولو پرورش دادند و سپس نژاد را با تلاقی آن با سایر نژادهای کوچک مانند پونی شتلند و پونی ولزی اصلاح کردند.

اسب مسابقاتی فروشی

اسب های خونگرم نیز در بین سوارکاران آماتوری که خواهان اسبی هستند که تربیت آن آسان باشد و خلق و خوی آرام و یکنواختی داشته باشد نیز محبوب هستند. آنها اغلب برای لذت سواری، سوارکاری استقامتی به عنوان یک حیوان همراه استفاده می شوند. اسب های خونگرم به طور خاص به دلیل ورزش و تطبیق پذیری آنها پرورش داده می شوند و آنها را برای طیف گسترده ای از رشته ها در دنیای سوارکاری مناسب می کند. آنها اغلب برای ورزش و رقابت، از جمله درساژ، پرش، رویداد و شکار استفاده می شوند. یکی از معروف‌ترین اسب‌های اصیل تاریخ، سکرتریات است که به آن «Big Red» نیز می‌گویند. در سال 1973 برنده مسابقات Triple Crown of Thoroughbred Racing شد و رکوردهای جدیدی را در هر یک از سه مسابقه (دربی کنتاکی، پریکنس استیک و بلمونت استیک) به جای گذاشت.

خرید اسب کرد سیاه

قیمت اسب نژادکاسپین روبه کاهش گذاشت اسب های نژاد کاسپین در کشور فاقد بیمه هستند | RoyalHorse