فارکس چیست؟ ۱۰۰٪ نکات بازار فارکس + سرمایه گذاری فارکس!-بروکر آمارکتس

بازار فارکس یک بازار غیر متمرکز است که خرید و فروش ارزهای مختلف را برای هرکس در هر جای دنیا راحت کرده است. نیاز به گفتن نیست که ارزش پول رایج کشورهای مختلف نسبت به هم تغییر میکند. فارکس فرصتی را برای مردم فراهم کرده که با تبدیل ارزها به هم ، کسب درآمد کنند. در حال حاضر که در حال نگارش این مقاله برای شما عزیزان هستیم، قیمت دلار آمریکا در بازار آزاد ایران حدود بروکر اسلامی فارکس ۲۷۰۰۰ تومان است. اگر شما به صورت روزانه موفق به کسب درآمد ۱۰۰ دلاری در بازار فارکس شوید، در پایان هر ماه ۳۰۰۰ دلار درآمد خواهید داشت. این رقم چیزی در حدود ۸۰ میلیون تومان درآمد را در پایان هر ماه برای شما به دنبال خواهد داشت.

نحوه شارژ و برداشت حساب فارکس برای کاربران ایرانی

بازار فارکس بعد از بازارهایسرمایه جهانی به وجود آمد و هدف آن وصل کردن بازار ارز های بین المللی به یکدیگر و ایجاد سود برای افراد و سرمایه گذاران در این بازار می باشد . این بازار دارای ویژگی هایی می باشد که آن را از سایر بازار های مالی جدا کرده است که از جمله آن می توان به غیر متمرکز بودن و نبودن مکانی مشخص برای آن اشاره کرد . به عبارتی، شما می‌توانستید ارزش یا کالایی را در تاریخ سررسید مشخص و با نرخ قیمت توافقی معامله کنید. در گذشته، معاملات به صورت سنتی انجام می‌شدند، به این صورت که دو طرف، توافق کرده و مبلغ یا کالای مورد نظر به نرخ لحظه‌ای پرداخت می‌شد. اولین مورد، مربوط به قیمتی است که شما می‌توانید خرید انجام دهید که به آن Ask می‌گویند.

روند کار در معاملات بازار فارکس این گونه است که همزمان با خرید یک ارز، ارزی دیگر به فروش می‌رسد. به طور مثال در جفت ارز EUR/USD، شما زمانی اقدام به خرید می‌کنید که انتظار افزایش قیمت یورو در مقایسه با دلار را داشته باشید. این شرکت‌ها به هسته مرکزی معاملات متصل نیستند و قیمت‌های خرید و فروش بر اساس حاشیه بازار و توسط خود کارگزار تعیین می‌شود. در اینگونه حساب‌ها میزان کارمزد ثابت بوده و طرف معامله شما، کارگزارتان است، به عبارت دیگر شما به قیمت‌های واقعی بازار دسترسی ندارید. بطور کلی این شرکت‌ها اعتبار چندانی نداشته و متأسفانه به دلیل تحریم‌های داخلی و خارجی، اکثر کارگزارانی که در حال حاضر به مشتریان ایرانی خدمات ارائه می‌دهند، از این دسته می‌باشند. بعنوان مثال، شرکت بنز زمانی که محصولات خود را در آمریکا می فروشد، دلار دریافت می کند.

چنین درآمدی می‌تواند مرفه‌ترین زندگی را در ایران برای شما به دنبال داشته باشد. از این رو بهتر است آهسته و پیوسته رفتن را در بازار فارکس به عنوان اولویت اول خود قرار دهید. دقت کنید که روند آموزش فارکس شما نیز باید به همین ترتیب باشد. از کسانی که فارکس را به عنوان یک بازار خوب برای یک شبه پولدار شدن معرفی می‌نمایند، دوری کنید. اگر سختی و چالش های مربوط به معامله گری در بازار فارکس را می‌پذیرید معامله گری در این بازار می تواند در نهایت شرایط خوبی برای شما به دنبال داشته باشد. اما اگر آمادگی لازم برای انجام معاملات در بازار فارکس را نداشته باشید عملاً ورود به این بازار می تواند باعث از بین رفتن بخش قابل توجهی از سرمایه‌های شما شود.

  • این بدان معناست که آربیتراژر مایل است در آینده هزینه بیشتری برای این کالا، نسبت به قیمت واقعی آن بپردازد.
  • خیلی ساده است که اگر کسی چنین اندیکاتوری در اختیار داشت، حتی نیازی به فروش آن نیز برای کسب درآمد نداشته و چنین توجیهاتی چیزی جز تبلیغات دروغ برای به دست آوردن پول از سوی این افراد نیست.
  • فقط به شور و شعف و انگیزه‌ی کافی برای یادگیری مستمر نیاز دارد.
  • در آخرین قدم و آخرین مرحله از فعالیت رد بازار فارکس نوبت به ارتقاء سطح کیفیت مکار و همچنین افزایش سرمایه می‌رسد.
  • حضور نماینده‌های بازار فارکس در ایران از قدیم ممنوع بوده و قانونی نیست و ما هیچگونه توصیه‌ای در زمینه فعالیت در این بازار را نداریم.
در معامله گری تجربه حرف اول را می زند بنابراین پس از دیدن آموزش های رایگان و غیررایگان از منابع مختلف گفته شده، تمام مباحث را در یک بازه ۳ تا ۶ ماهه در حساب دمو پیاده سازی کنید. اگر با خواندن کتاب راحت نیستید و به دنبال آموزش های تصویری می گردید،فضای یوتیوب مکان مناسبی برای شما است.فیلم های آموزشی رایگان در حوزه آموزش بازار فارکس وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. شما با استفاده از آموزش های رایگان این سایت های معتبر(مانند سایت چرتکه یا فراچارت)، می توانید بازار فارکس را به صورت کلی و خیلی ساده یاد بگیرید. با سرچ کلمه آموزش فارکس یا کلمات مرتبط با آن، سایت های فارسی زبانی که آموزش های رایگان و غیررایگان را در این حوزه ارائه می کنند، برای شما نمایش داده می شود که می توانید از آموزش های آنها بهره ببرید. با این حال، برای درک فارکس، باید دقیقاً بدانید که چه چیزی ممکن است باعث شروع یک روند جدید در بازارهای انتخابی شما شود. این اکانت برای معامله گران FX با حجم بالا که به دنبال حداکثر کنترل با موجودی توصیه شده دلار یا بیشتر هستند طراحی شده است.

اهرم یا لوریج (Leverage) در بازار فارکس

فارکس چیست؟ ۱۰۰٪ نکات بازار فارکس + سرمایه گذاری فارکس!-بروکر آمارکتس