راهنمای کامل اما ساده! راه اندازی کسب و کار اینترنتی پرتال

آخرین قسمت برنامه کسب و کار اطلاعات مختلفی است که برای تکمیل برنامه شما لازم است. اطلاعاتی مانند تاریخ اعتبار، اسامی ارجاعات، گواهی‌ ها و مجوزها، اسناد قانونی، مجوزهای ساخت، قراردادها و لیست مشاورین تجاری و مواردی از این دست که به فراخور موضوع و نیاز باید ارائه دهید. توصیف نحوه ی رشد و نفوذ در بازار هدف، در کنار کانال‌های توزیع و روشهای گوناگون ارتباط با مشتریان از جمله مواردی است که باید در بخش بازاریابی، معرفی شود. و در بخش فروش، باید تیم خود را توصیف کرده و فرآیند آموزش، استراتژی ‌های فروش و جذب نیرو و تحلیل مشتریان بالقوه را مدنظر قرار دهید. همه‌ فعالیت‌های مالی با هم تفاوت داشته و ویژگی‌ها و معایب مختص به خود را دارند. بنابراین شما ضمن در نظر گرفتن ویژگی‌های عمومی کسب‌وکارتان، باید ویژگی‌های اختصاصی آن را نیز دسته‌بندی کنید.

چگونه یک کسب و کار شخصی راه اندازی کنیم؟

راهنمای کامل اما ساده! راه اندازی کسب و کار اینترنتی پرتال

در مورد نیاز بازار، رقبای احتمالی خود، قدرت رقیبان، نقاط ضعف و قوت آن‌ها و … تحقیق کنید و از نقاط ضعف آن‌ها برای تأمین بهتر نیازهای جامعه بهره ببرید. در تحقیق انجام شده، کارآفرینان مشتاق پیش‌بینی کرده بودند که هزینه‌های آنلاینی که در سال اول انجام می‌شود رقمی بیش از هزینه‌ای که صاحبان مشاغل مورد بررسی اعلام کردند، باشد. کارآفرینان مشتاق 12 درصد از بودجه هزینه اولیه راه اندازی یک کسب و کار را برای آن در نظر گرفته بودند در حالی که صاحبان مشاغل این رقم را 9 درصد اعلام کردند. اول باید خودتان را بشناسید، سپس ایده‌ای مناسب پیدا کنید و مشتری‌هایتان را هدف‌گذاری کنید.

اما یکسری تخصص‌ها هستند که تقریبا هر کسب‌و کاری برای موفقیت به آن‌ها نیاز دارد. اما می‌توانید با تکیه بر توانایی‌هایتان و پشتکار داشتن در مسیری که در آن در حال حرکت هستید به موفقیت برسید. باید به خودتان و توانایی‌هایتان ایمان داشته باشید و همیشه دنبال یادگیری باشید. از طرفی هم با شروع کسب‌وکارتان شاید زمان کافی برای یادگیری و مطالعه کتاب نداشته باشید به همین خاطر ما پیشنهاد می‌کنیم خلاصه کتاب های کارآفرینی در بوکاپو را مطالعه کنید.

آشنایی با تدوین طرح توجیهی( قسمت پنجم)

همه چیز با یک ایده شروع می‌شود؛ اصلا کل زندگی ما، حتی ساده‌ترین فعالیت‌های روزانه ما بر اساس ایده‌ها شکل می‌گیرند. مثلا وقتی در یک عصر پاییزی به سرتان می‌زند بروید قدم بزنید و ناله خِش خِش برگ‌ها را درآورید، خودش یک ایده است. گاهی هم بعضی از این ایده‌ها ناب و نوآورانه هستند که ارزش تجاری شدن دارند. درمورد راه اندازی یک بیزنس و کسب و کار می‌­توانید به مقالاتی که در سایت دانشگاه کسب وکار قرار دارد مراجعه کنید.

  • طبق آمار سایت Entrepreneurسی درصد از کسب‌وکارهای نوپا در شروع سال دوم شکست می‌خورند که بخش بزرگی از این شکست را همین عدم تأمین نیازهای مشتریان تشکیل می‌دهد.
  • پس از آن شما برای ارسال منظم مطالب جدید به یک استراتژی سازگار نیاز دارید.
  • با این وجود که راه‌اندازی یک کسب و کار خانگی بسیار مقرون به صرفه هست، اما خب هنوز هم نیاز به مقداری پول برای شروع کارمان دارید.
  • تجارت آنلاین علاوه بر مزایایی که به علاقه مندان خود ارائه می‌دهد، دارای معایبی نیز می‌باشد.
به منظور جذب مشتری از اینستاگرام نیز لازم است به تولید محتوای ارزشمند، سرگرم کننده و مفید بپردازید. بدین ترتیب مخاطب شما ابتدا به حوزه کاری شما علاقه مند خواهد شد، سپس به تدریج به وبسایت هدایت شده و با ترفندهای بازاریابی متقاعد به استفاده از خدمات یا محصولات شما می‌شود. منظور از سئو سایت انجام اقداماتی به منظور قرار گرفتن در نتایج برتر گوگل است. بنابراین مخاطبان پس از جستجوی عبارت متناسب با کسب و کار شما، با وبسایتتان روبرو خواهند شد.

ضمیمه برنامه کسب و کار (Business Plan)