تاثیر چوب در دکوراسیون داخلی

در ایران و در سایر کشورها که اکثریت مسلمان هستند، بیشتر از این نوع سنگ توالت استفاده می شود. در دکوراسیون چوبی اتاق خواب شما می توانید از پنل های چوبی طبیعی یا ام دی اف، کاغذ دیواری با طرح چوب و یا حتی از طرح های سنگ استفاده کنید. مهم نیست حتما از قفسههای گران قیمت استفاده کنید بلکه با کمی خلاقیت خودتان هم میتوانید قفسه دیواری بسازید و دکور خانهتان را نو و تازه کنید. وجود نور و پنجره در حمام، به دلیل انجام عمل تهویه و خروج بخار و غیره یکی از ملزومات مهم حمام می باشد. صرفه جویی در آرایش لوله های آب گرم و فاضلاب مهم تر از خود پلان حمام است.

در حمام معمولا توالت فرنگی طراحی فضای داخلی خانه کوچک نیز وجود دارد. یکی از تفاوت های مشهود سبک امروزی با سبک مدرن این است سبک امروزی قدمت بیشتری دارد، و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به سبک مدرن دارد. یکی از اساسیترین وسایلی که در اتاق خواب به آن توجه میشود سرویس خواب است. حال وقت آن است که به داخل ساختمان سرک بکشیم. فرم صعودی ساختمان در فضای داخلی ساختمان نیز دیده می شود.همچنین پاسخ دادن به ملاحظات مکانی، کاربردی و محتوایی، اختلاف سطح در طبقه بالایی باعث می شود که نور ملایمی در طول روز به فضای داخلی نشیمن بتابد. برای تسهیل این مشکل، دوش تلفنی ساخته شده که در آن علاوه بر قابل مصرف بودن آن، به صورت علم برای شستشوی مناطق مختلف بدن یا حمام نیز به کار می رود. این موارد در عین حال گزینه هایی مناسب برای دوستی با محیط زیست و همینطور مصرف کم انرژی هم به حساب میان. در پاسخ به نیازها، طراحی کوچه خانه پیشنهادی را ارائه می کند که درونگرایی لازم را در یک معماری مبتنی بر فرهنگ حفظ کرده و در عین حال ارتباطاتی را با محیط بیرون ایجاد می کند که منحصر به هر فضا و فعالیت هایی است که از درون آنها را در خود جای داده اند.

میزان ارتفاع، فاصله و محل قرار گرفتن صابون و شامپو از دوش اهمیت زیادی دارد. همانطور که در مقالهی گذشته اشاره نمودیم، سقفها در طراحی دکوراسیون داخلی خانهها بسیار حائز اهمیت هستند. این موضوع برای خانواده های سه یا چهارنفره می تواند حائز اهمیت باشد. سبک کلاسیک ممکن است به صورت ترکیبی و در فضای اصلی خانه های کوچک به کاربرده شود.ترکیب کردن سبک کلاسیک و ساده سازی آن ممکن است جلوه ای ویژه برای خانه های کوچک ایجاد کند. دوش ساده دارای علم است که در آن آب به صورت موضعی قابل استفاده نیست. چون بدن افراد با لبه این نوع سنگ تماس ندارد، می توان گفت بهداشتی تر از سایر توالت ها می باشد؛ ولی افراد چاق، مسن و مریض از توالت فرنگی راحت تر می توانند استفاده کنند.

در یک حمام معمولی، علاوه بر رختکن باید توالت، دستشویی وان و بیده قرار داد. در فضاهایی که کمتر از رنگ استفاده شده است، می توان با انتخاب وسایل دکوراتیو مثل حوله، پرده، گلدان و غیره فضا را رنگی و زنده تر جلوه داد. سقف ها را معمولا با گچ پوشانده و روی آن را با رنگ های روغنی قابل شستشو رنگ آمیزی می کنند. و گوشه های خالی دیگر در اتاق پذیرایی یا نشیمن از گل و گلدان های طبیعی با رنگ شبز بهره ببرید. اگر تصمیم دارید از چوب برای دکوراسیون داخلی استفاده کنید، سعی کنید طرح ها و رنگ های مختلف از انواع چوب را به کار ببرید؛ چند مدل از چوب هایی که بافت های مشخصی دارند برای این کار، بسیار چشم نواز خواهند بود. برای رنگ آمیزی فضاهای بهداشتی قواعد خاصی وجود ندارد؛ لذا می توان طبق سلیقه و علاقه افراد آنجا را رنگ آمیزی کرد. گاهی در دکوراسیون این نکته را فراموش می کنیم که «ایرانی» بودن یک خانه لزوما به معنای داشتن وسایل سنتی ایرانی یا طرح و نقش های اسلیمی نیست بلکه منظور شکل معماری، فاصله اتاق ها، قرارگیری فضاهای مختلف خانه و نسبتشان با یکدیگر است. البته توجه کنید علاوه بر حوض میتوانید از کاشی برای جداره ها، سقف و حتی کف نیز برای طراحی کافه رستوران استفاده نمایید.

میتوان گفت از پرکاربردترین المانها در فضای سنتی به کارگیری حوض های زیبای ایرانی میباشد که با فرم های متفاوت و جذاب خود به تلطیف فضای موجود کمک می کند. دکوراسیون منزل ایرانی خانواده گودرزی در تبریز به گونه ای طراحی شده است که هر فضا کارکرد خود را حفظ کرده است. به این گونه که در طراحی داخلی کافی نیست که فضایی را طراحی کنید که فقط از لحاظ بصری خوشایند باشد. شکل ظاهری جذاب و منحصر به فرد خانه منجر به ایجاد فرصت های داخلی برای برآوردن نیاز برنامه از طریق همکف و طبقه اول شد. میتواند در هر خانهای احساس بودن در پناهگاهی ساحلی را ایجاد کند. در خانه های چند طبقه چیدمان به نوعی است که دیوارهای عبور لوله ها، برای حمام و توالت به طور مستقیم قرار گرفته، هزینه نصب و عایق بندی صدا را به حداقل می رساند. زمانی که بحث از طراحی دکوراسیون داخلی می شود مقصود شیوه چیدمان و تعیین مطلوب لوازم مربوط به بخش های متنوع خانه من جمله پذیرایی، نشیمن، اتاق ها، آشپزخانه، حمام و توالت می باشد. طراحی داخلی این ساختمان مسکونی واقع در شهر Abbotsford استرالیا را استودیو Crosshatch انجام داده است. فرشی انتخاب کنید که از نظر ابعاد و اندازه با دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن متناسب باشد.

بدین ترتیب طراحان سعی بر درک و ایجاد یک بافت و نحوه اتصال این ساختمان مسکونی با همسایگان اطرافش بودند تا یک خانه ای مدرن، برجسته، جذاب و در عین حال وسیعی را ارائه دهند. بدین صورت که هم ابعاد ساختاری، فنی و کاربردی و هم ابعاد زیبایی شناسی و جذابیت های بصری را نیز شامل می شود. دیزاین حمام و سرویس بهداشتی نیز علی رغم فضای بسیار کم و کوچک، با حضور کابینت روشویی تمام چوبی و وان حمام، لوکس و زیبا دیده می شود. بنابراین اگر شما در این زمینه یعنی طراحی داخلی منازل مسکونی به اندازه کافی دارای مهارت نیستید بهترین کار این است که طراحی داخلی منزل خود را به افراد با تجربه و با دانش روز بسپارید تا طراحی داخلی تمام قسمتهای خانه شما به صورت اصولی و با کمترین ایراد انجام شود. طراحی داخلی ساختمان مقوله ای جامع تر و پیچیده تر می باشد، به گونه ای می توانیم بگوییم که تجربه کامل یک شخص در طراحی یک فضا می باشد. از طریق مجموعه پیچیده ای که در پشت صحنه تنظیم شده است، تغییر در زاویه های باله موجب ایجاد یک ریتم متمایز در داخل و خارج می شود. طراحی داخلی ساختمان، زیبایی شناسی هنر را با علم درک رفتار افراد برای ایجاد یک فضای کاربردی ترکیب می کند.

در توالت یا حمام وجود یک نور عمومی با رنگ سفید خنثی یا گرم که از سقف یا یکی از دیوارهای اصلی تابیده شود، به همراه یک نور متمرکز زرد در کنار آینه ها (جهت اصلاح و آرایش نیازهای نوری محیط را پوشش می دهد. نقشه آرایش پلان واحد مسکونی می تواند منجر به یک اتاق حمام بزرگتر شود. وجود پانل سفید در سراسر آشپزخانه و منطقه ناهار خوری به جای رنگ، بافت زیبایی ایجاد می کند. حتما در قسمتی که از پله ها به سمت طبقه بالا حرکت می کنید تابلوهای زیبایی نصب کنید. رنگ قهوه­ای چوب و رنگ آبی نفتی روشن همیشه ترکیب دلخواه و زیبایی رو با هم می­سازن. از دیگر موارد در این مورد می توان به انتخاب قاب عکس ها و قابهای هنری متناسب با فضای خانه و رنگ دیوارها صحبت کرد. این حرفه حد واسط میان معماری و هنر می باشد.

در یک نگاه کلی می توانیم بگوییم که طراحی داخلی ساختمان، هنر و دانش تقویت فضای داخلی یک ساختمان برای دستیابی به یک محیط سالمتر و خوشایندتر برای افرادی که از این فضا استفاده می کنند، می باشد. خصوصا در خانه های کوچک و نقلی آپارتمانی امروزی با استفاده از طراحی درست دکوراسیون داخلی منزل میتوان این فضا را بهینه سازی کرد و با ایجاد هماهنگی بین اجزا، رنگ ها و وسایل، جلوه گری آنها را بیشتر کرد. دستگاه های بهداشتی را معمولا به رنگ سفید (روشن) انتخاب می کنند؛ زیرا رنگ سفید القاء کننده پاکی و تمیزی است و برای هماهنگ کردن آن با مصالح کف و بدنه نیز از همان رنگ یا رنگهای متضاد انتخاب می شود. مبلمان مشوق بروز فعالیتهایی است که طراح و معمار برای استفاده کننده ها در نظر گرفته است. در پای لگن توالت برای شخص ویلچردار فضای کافی لازم است تا بتواند از طرف جلو یا پهلو روی لگن بنشیند و در صورت نیاز به کمک، فضایی برای شخص کمک کننده نیز باید مهیا باشد.

در خانه های معمولی از اتاق های خواب و نشیمن به عنوان اتاق مطالعه استفاده می شود. چوب خام این آینه را از یک شیء معمولی به یک قطعهی هنری تبدیل کرده است. در این پست با خانه های جمع و جوری آشنا خواهید شد که از فضای محدود خانه، با استفاده از تکنیک های خلاقانه صرفه جویی در فضا، حداکثر استفاده را کرده اند. استفاده از تصاویر در آشپزخانه ایده جدیدی نیست ، اما در دکوراسیون داخلی این آشپزخانه از یک پوستر دیواری وسوسه انگیز ، درست در مرکز میز صبحانه خوری استفاده کرده است. البته وجود یک قسمت در بالای سر که روی آن بتوان برای مطالعه چراغ دیواری نصب کرد، مفید است. مثلا یک تابلو دیواری کوچک، یک گلدان کاکتوس جمعوجور، یا خوشبوکنندههای طبیعی دستشویی که هم کاربردی هستند هم زیبا! تابلو فرش ابریشمی با طرح آیات قرآنی و یا جمله ای از بزرگان ادبیات و کتاب های قدیمی یا طرحی از یک کوچه باغ از جمله وسایل نسبتا گرانی هستند که ما را به دنیای سنت و اصالت میبرند.

دکوراسیون های تیره رنگ اگر بدرستی طراحی شوند می توانند فضای بی نظیر و متفاوتی را در بخش های مختلف منزل ایجاد نمایند و اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارید دیزاین داخلی منزل تان منحصر به فرد به نظر برسد می توانید رنگ های تیره را با یکدیگر ترکیب نمایید همچنین برای جذابیت بیشتر دکوراسیون داخلی منزل می توانید نورپردازی مناسبی را در بخش های مختلف ایجاد نمایید. دکوراسیون داخلی منزل می تواند روی روحیه افراد خانواده تاثیرگذار باشد, همه افراد تمایل دارند تا برای طراحی دکوراسیون منزل خود از دیزاین ها متفاوت و خاصی استفاده کنند برای طراحی دکوراسیون متفاوت منزل خلاقیت و ابتکار مهم ترین مسئله ای است که به آن توجه کنید. رابطه دیوارها و کل اتاق با تخت خواب در احساس راحتی و امنیت مهم است. در ادامه وارد بخش دیگری از ساختمان می شویم که شامل فضاهای سونا ، جکوزی و نشیمن است. این هماهنگی تا درب بعدی از طریق حیاط داخلی کوچک در امتداد آن ادامه دارد.