بتن ساختمان ایران

همچنین با استفاده از بتن سبز می‌توان انرژی و منابع طبیعی را برای آیندگان حفظ کرد. در فرآیند تولید بتن سبز ضایعاتی که پس از تخریب سازه‌های بتنی برجا می‌مانند مجدد استفاده می‌شوند و نهایتا مقدار ضایعات موجود در سطح زمین که خود یکی از مشکلات فضاهای شهری است کمتر می‌شود. بتن خود ترمیم با الهام از بدن موجودات زنده ساخته شده است و باکتری موجود در آن عمر 200 ساله دارد و در برابر قارچ‌ها نیز مقاومت می‌کند. بتن خود ترمیم مقاومت خمشی و مقاومت فشاری بالاتری نسبت به بتن معمولی دارد.

دوست ارجمند شمابرای ساخت اینچنین ساختمانی، که احتمالا درشهرستان هستی ، اگر خودتون نظارت کنید و خریدهاتون را خودتون انجام بدید بدون هزینه های مجوزساخت وپروانه ، پایانکار ، متری بین سه ونیم تا چهار ونیم میلیون تومن بستگی به نما، ومتریال داخلی نیاز دارید. اگر یک ساختمان معمولی باشه سه ونیم تا چهارمیلیون واگر تا حدودی نمای خوب میخاید چهارونیم میلیون برا هرمترمربع؟ ؟؟ بشرطیکه خودتون نظارت وخریدهاتون انجام بدید؟؟ کمکی نیاز داشتید بنده در خدمتتون هستم. تمام مواردی که برای سقف کامپوزیت گفتیم در سقف عرشه فولادی هم صدق میکند.

بتن غلتکی ساخته شده با شن شکسته به انرژی بیشتری برای تراکم نیاز خواهد داشت و لیکن جداشدگی در آن کمتر اتفاق می افتد. همچنین بتن غلتکی حاوی شن شکسته معمولاً مقاومت خمشی بیشتری بدست می دهد. اساساً میزان انسجام و چسبندگی مخلوط های بتن غلتکی به اندازه بتن معمولی نیست، لذا مساله جداشدگی سنگدانه در مورد آنها، بیشتر حائز اهمیت است. اسکلت بتنی یا در واقع همان سازه بتنی است که در ساخت بسیاری از ساختمان ها برایمقاوم سازی سازه های بتنیومقاوم سازی ساختمان باfrpمورد استفاده قرار می گیرد به خصوص این روزها در بسیاری از پروژه های ساختمانی مدرن هم از اسکلت بتنی ساختمان استفاده می شود. بتن پوششی یا بتن مگر برای آماده‌سازی سطح برای آرماتوربندی و صفحه گذاری استفاده می‌شود. مقدار آب به کار رفته در ساختار این ماده بیشتر از بتن معمولی است؛ به همین دلیل می‌تواند مانعی برای نفوذ سیمان به داخل خاک باشد.

طول عمر بسیار بالا

تقویت اعضا و اجزای بتنی با استفاده از روکش بتنی و یا فولادی، سبب افزایش مقاومت فشاری، برشی و همچین تامین محصور شدگی جهت افزایش شکل پذیری یا پیوستگی بتن و آرماتور قالب گستر سپنتا می‌شود. با این روش مقاوم سازی می‌توان ظرفیت برشی، فشاری و محصور شدگی ستون‌ها، دیوارها، دال‌ها و تیرها را تامین کرد و بدین ترتیب ظرفیت باربری آن‌ها در مقابل بارهای جانبی زلزله و قائم ثقلی نیز افزایش می‌یابد. مواد افزودنی بتن و ساختمان موجب بهبود در افزایش کارایی بدون نسبت آب به سیمان، افزایش سرعت مقاومت اولیه، افزایش زمان گیرش، تنظیم و بهبود ویژگی های بتن، کاهش هزینه های ساخت و ساز، ایجاد روانی در بتن، افزایش مقاومت مکانیکی می شوند. در پروژه‌های عظیم عمرانی پیاده سازی اسکلت فلزی سریع‌تر از اسکلت بتنی می‌باشد.

  • تقویت ستون‌ها با استفاده ژاکت فولادی، سبب افزایش مقاومت فشاری، برشی و همچین تامین محصور شدگی جهت افزایش شکل پذیری آن می‌شود.
  • بر این بدون نیاز به هیچ لرزاننده (ویبره) داخلی یا ویبره بدنه قالب تحت اثر وزن خود متراکم می شود.
  • اسکلت بتنی پیش ساخته یکی از پرکابردترین نوع اسکلت می باشد که در ساخت خانه های پیش ساخته و دیگر سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
این افزودنی‌ها باید با استانداردهای ملی ایران، از جمله استاندارد ۲۹۳۰ یا در صورت نارسایی استانداردهای مورد نیاز، با یکی از استانداردهای معتبر بین‌المللی همخوان باشد. از سازه‌های تقویت شده با این بتن در ایران، می‌توان از نیروگاه اتمی بوشهر و نیروگاه آب سنگین اراک یاد نمود. در ساخت این‌گونه بتن بجای شن و ماسه خرده‌های فولاد، چدن یا سولفات باریم بکار می‌رود تا از نشت هرگونه پرتوهای آسیب زا مانند ایکس، گاما و دیگر پرتوها پیشگیری گردد. افزودنی‌های حباب زا باعث ایجاد حباب‌های با هندسه کروی و بسیار ریز درون بتن می‌شوند. افزودنی‌های حباب زا عمداً برای ایجاد و تثبیت حباب‌های میکروسکوپی هوا در بتن استفاده می‌شود. خاکستر بادی از جمله محصولات جانبی است که توسط نیروگاه های برقی که از زغال سنگ استفاده می کنند، حاصل می شود.

طراحی مقاومت نهایی در سازه‌های بتنی

بتن ساختمان ایران

حتی ممکن است با توجه به شرایط زمین، از شما خواسته شود که یک یا دو ردیف دیوار سنگی ایجاد کنید تا از لحاظ استحکام زمین اطمینان حاصل شود. میراگرها نیروی زلزله را در خود جذب کرده و از وارد شدن آسیب به ساختمان جلوگیری می کنند. شرکت مقاوم سازی افزیر راهکارهای زیر را جهت ترمیم بتن آسیب دیده پیشنهاد می‌کند. تکنیک تقویت از زیر پی عبارت است از مقاوم سازی فونداسیون یک ساختمان از طریق عمیق تر کردن آن و در نتیجه قرار گرقت فونداسیون بر روی بستر خاک مقاوم تر. ستون‌ها اجزایی از ساختمان های فولادی هستند که قسمت اعظم نیروی وارد بر آن‌ها به صورت فشاری می‌باشد و اغلب به صورت عمود بر سطح زمین می‌باشند.

عمل‌آوری (کیورینگ بتن)[ویرایش]

بهترین پوشش ممکن، گل و گچ است که هم در برابر انتقال گرما و صدا به صورت عایق عمل می‌کند و هم سطح دیوارها را به صورت یکنواخت و صاف در می‌آورد. به نظر می‌رسد که خود شما گزینه خوبی برای اجرای این مرحله نیستید و باید به سراغ گچ کار معمار بروید. معمولاً در پروژه‌های ساختمانی یک محل مشخص برای تأمین آب و مقابله با آتش‌های احتمالی در نظر گرفته می‌شود. حتی ممکن است در همین ابتدا نیز محل قرار گیری کپسول آتش نشانی در نظر گرفته شود.