اگر نکنید (انجام می‌دهید)بهترین برند لپتاپ اکنون، شما متنفر خواهید شد} بعداً

البته شاید برای تنظیم بعضی از آنها برای کار با بیش از ۶ کارت گرافیک نیاز به انجام تنظیمات بیشتری در بایوس باشد. تنظیمات بایوس این مادربرد هم با استفاده از تنظیمات خاص ماینینگ تعبیهشده در آن بسیار ساده و سرراست است. تنظیمات بایوس آنهم بهسادگی و با یک کلیک روی حالت ماینینگ قرار میگیرد. در غیر این صورت، با جریمه الگوریتم پنگوئن روبرو خواهند شد. شاید قیمت این مادربرد کمی بیشتر از سایر رقبا باشد، اما موفقیت سری قبلی (Z270-a) و کیفیت بالای آن باعث شد که این سری را هم در فهرست خود جای دهیم. علیرغم کیفیت بالای قطعات این محصول، قیمت این برد حتی از BIOSTAR TB۲۵۰ هم پایینتر است. این کاربری را میتوان به نمایش محتواهای ویدئویی با کیفیت تفسیر کرد، برای نمونه تماشای ویدئوها و فیلمهای Full HD یا سه بعدی. این مادربرد از ۶ کارت گرافیک همزمان پشتیبانی کرده و از کیفیت ساخت عالی برخوردار است. شرکت باسابقه و خوشنام ای ام دی نه فقط در زمینهی ساخت CPU، GPU و چیپست کنسول، بلکه در دنیای کارت های گرافیک هم حرفهای زیادی برای گفتن داره. اگر شما هم قصد ندارید که از ابتدا با تعداد زیادی کارت گرافیک کار خود را شروع کنید، با خرید این مدلها میتوانید هزینه کمتری بپردازید و از بسیاری از ویژگیهای مثبت مادربردهای حرفهای هم بهرهمند شوید.

بنابراین با استفاده از این مادربرد میتوانید بدون کاهش عملکرد سیستم، در مصرف انرژی صرفهجویی کنید. اگر خواهان کارایی بالاتر اما بدون دردسر و نگرانی از اورکلاکینگ هستید، مدلهای سفارشی با فرکانس پیش فرض بالاتر یا همان مدلهای از پیش اورکلاک شده را انتخاب کنید. بدون شک؛ این شرکت برای هر محدوده قیمتی دستگاهی ارائه میدهد. از نظر تورینگ هر ماشینی که بتواند از پس این آزمون بربیاید هوشمند است. اگر برای هر الگوریتمی یک هدف تعیین شود و این انتظار از ماشین وجود داشته باشد که از طریق آزمون و خطا به آن هدف دست یابد، آنگاه به این کار یادگیری تقویتی (Reinforcment Learning) گفته میشود. در ضمن این ابزار نقاط ضعف شما را هم میگوید و راهکارهایی برای بهبود آن ارائه میدهد. مانند برخی دیگر از مادربردهای این لیست، Gigabyte H۱۱۰-D۳A هم فقط از پردازندههای نسل ۶ و ۷ پشتیبانی میکند. البته این مثال مسخرهای است، اما به خوبی نشان میدهد نوع مدلی که برای یادگیری ماشین انتخاب میکنیم، نوع و محدودیت یادگیری آن را تعیین میکند. مادربرد GIGABYTE GA-H۱۱۰-D۳A ساخت شرکت Gigabyte، با پشتیبانی از ویژگیهای منحصربهفرد، تجربه کاربری فوقالعادهای را برای کاربران (بهویژه استخراجکنندگان) به ارمغان میآورد. انویدیا جی فورس RTX 2070 با اینکه مدل پایینتری نسبت به کارتهای ذکر شده دارد، اما از قیمت نسبتا زیادی برخوردار است.

سری Portege این برند، به دلیل وزن کم و ظاهر زیبا طرفداران زیادی دارد. این مادربرد از یک پورت DVI برای اتصال به مانیتور استفاده میکند و به پورت HDMI مجهز نیست و شاید برای اتصال آن به صفحهنمایش نیاز به یک تبدیل DVI به HDMI یا حتی VGA داشته باشید. این مادربرد دارای سه اسلات PCIe نسل سه (Gen ۳) و چهار اسلات PCI x۱ است که اسلاتهای PCIe آن از نصب همزمان دو کارت Nvidia بهصورت SLI و سه کارت AMD بهصورت CrossFireX پشتیبانی میکند. بهبیان دقیقتر، این مادربرد با پشتیبانی از رم DDR4، سرعت بیشتر پردازش را محقق ساخته و بهمیزان قابلتوجهی در مصرف انرژی صرفهجویی میکند. سرعت پردازش و بازیابی اطلاعات Gigabyte H۱۱۰-D۳A با افزایش سرعت حافظه تا ۳۲۰۰ مگاهرتز، بهطرز چشمگیری بهبود یافته است. به این الگوها ویژگی (Feature) میگویند و تا پیش از ظهور یادگیری عمیق، لازم بود آنها را دستی ایجاد کرد و کامپیوترها را طوری آموزش داد تا بتوانند آنها را پیدا کنند. به تبلیغات هوشمند گوگل نیز میتوان اشاره کرد: کافی است یک اپلیکیشن را از فروشگاه اپلیکیشن گوگل (Google Play) دانلود و یا فیلمی را از یوتیوب نگاه کنید تا تبلیغات مرتبط با آنها را در سایتهایی که از کدهای تبلیغاتی گوگل استفاده میکنند مشاهده کنید.