آنچه درباره درمان استرس، اضطراب و مدیریت استرس باید بدانیم!

همچنین طراحی این آسانسورهای مسکونی در ساختمان میتواند به این صورت باشد که در دو سمت جلو و پشت آسانسور در ورودی داشته باشد. ظرفیت این نوع پارکینگ حداکثر دو یا سه ماشین است. در زمانهای گذشته خانه ها معمولا همکف بودند و اگر خانه ای دو یا سه طبقه بود به راحتی ساکنان آن خانه ها با استفاده از پله به طبقات بالاتر می رفتند. پارکینگ هیدرولیکی به پارکینگ آسانسوری نیز معروف است، اوصلا پارکینگ آسانسوری از دو یا سه طبق تشکیل شده است، وزنی که پارکینگ آسانسوری تحمل می کند معادل سه تن است.

یکی از مهم ترین قوانین شهرداری برای نصب آسانسور، طراحی درست آسانسور در نقشه ساختمان می باشد که بایستی مطابق مقررات ملی ساختمان مبحث 15 انجام شود . یک آسانسور نظیر دیگر وسایل حمل و نقل به نگهداری نیاز دارد تا بتواند درست کار کند و قابل اعته باشید. سال های طلایی فعالیت این شرکت از سال 1917 تا 1997 بود که در سال 1997 ExpressEvans توسط شرکت Otis خریداری شد و اکنون به عنوان زیرمجموعه این شرکت همچنان در زمینه نگهداری، ارائه خدمات، تعمیرات انواع آسانسور و پله برقی در آسانسور متا حال فعالیت است. این شرکت در سال 1984 توسط Shotaro Uchiyama جهت تحقیق و تولید سیستم آسانسور و پله برقی تاسیس شد. این نوع آسانسورها یک قاب متحرک در داخل چاله آسانسور دارند و کابین آنها به کمک کابل و ریل های راهنما در داخل چاله به حرکت درمی­ آید. بنابراین زمانی که بخواهیم باری را از طبقاتی به طبقاتی دیگر از ساختمان جابه جا کنیم از این نوع آسانسور استفاده می­شود که بدین منظور کافی است بار را داخل آسانسور قرار داده و دکمه مربوط به طبقه مقصد را فشار دهیم.

این شرکت از قدیمی ترین شرکت های آسانسور بریتانیا است که زیر مجموعه شرکت بزرگتری به نام جنرال الکتریک بود و در سال 1917 توسط ادغام جنرال الکتریک و Easton در Northampton انگلیس شروع به فعالیت کرد. در سال 1928 شرکتی دیگر به نام Smith,Major & Stevens به این شرکت پیوست و در سال 1960 Easton از این شرکت جدا شد و آسانسورهای مخصوص خود را تولید کرد. این آسانسورها اغلب دارای دو ورودی از سمت جلو و عقب هستند . این شرکت در تولید آسانترین، بلندترین و سریعترین آسانسورهای دو طبقهای جهان رکوردار است. پس از عقد قرارداد با یک شرکت سرویس کار مالکین ساختمان برخی از مسئولیت های خود را به این شرکت واگذار می کنند.

این شرکت در سال 1854 در شهر نیویورک توسط Elisha Otis در نمایشگاه کریستال پالاس تاسیس شد. تا سال 2006 این شرکت حدود 53.715 دستگاه آسانسور به کشورهای مختلف جهان صادر کرد و در سال 2009 نشان عالی KOTRA را دریافت کرد. بسیار مهم است که فرآیند برنامهریزی و طراحی آسانسور را از قبل شروع کنید تا در طی انجام پروژه با کمبود زمان مواجه نشوید و جنبههای مهم نادیده گرفته نشود. بر اساس فضا ونمای کار امکان نصب موتور گیربکس در بالا یا پایین را دارد.

آسانسورهای ویلچربر عمودی برای ساختمان هایی که فضای کافی را ندارند، مناسب بوده و در داخل ساختمان نصب می­گردد. آسانسورهای مسافربر را داخل یا خارج از ساختمان به شکل­های مختلف (الکتریکی، هیدرولیکی، کابلی، شیشه ای) نصب می­ کنند. از آنجایی که تقریبا تمامی آسانسورها در ویژگی­هایی نظیر حرکت عمودی، داشتن کابین و توقف در طبقات مختلف یکسان هستند اما براساس نحوه اعمال نیروی محرکه به کابین، مکانیزم چاله، محل قرارگیری، ارتفاع ساختمان و… گروه رایا با تلفیق تخصص ، دانش ، و پشتوانه بیش از دو دهه حضور موفق در صنعت آسانسور و پله برقی کشور آماده عقد قرارداد با مجموعه های تجاری ،اداری ، و مسکونی می باشد.و با داشتن واحدهای مجزا در زمینه خدمات آسانسور گامی مهم در تفکیک و کنترل عملیاتی خدمات برداشته است. داشتن مسئولیت پذیری و تعهد در کار – از آنجا که این شغل بسیار حساس است و هرگونه کوتاهی می تواند منجر به از دست رفتن جان چندین انسان شود، داشتن مسئولیت پذیری و تعهد بسیار حیاتی است.

هر ابزار و وسیله ای که در خدمت انسان است در معرض استهلاک قرار می گیرد، خصوصا وسایلی که عملکرد انها بر اساس مکانیک استوار است. وزنه تعادل ضمن متعادل نمودن وزن کابین و بخشی از باری که حمل می کند باعث ایجاد کششی بین سیم بکسل و فلکه ها شده و نیروی اصطکاک مورد نیاز جهت حرکت سیم بکسل بر روی فلکه محرک را تامین می کند. آسانسور مغناطیسی تفاوتی که دارد این است که قطعاتی مثل کابل فولادی، وزنه تعادل و همین طور موتور خانه، تجهیزات ن، فلکه چدنی و قرقره ندارد و همین امر باعث تفاوت مدل آسانسور مغناطیسی با سایر آسانسورها شده است؛ چرا که این قطعات در انواع دیگر آسانسورها نقش اساسی ایفا میکنند.

تیسن کروپ تنها در اسپانیا که فعالیت اصلی ساخت آسانسور در این کشور متمرکز است 5500 کارمند دارد و درآمد آن 1٫6 میلیارد یورو می باشد. نیروی کار این شرکت بالغ بر 8000 نفر و درآمد خالص آن 1.5 میلیارد دلار است. این نوع بر روی ریل هایی به سمت مسیر بالا یا پایین پله ها جا به جا می­شوند و این جا به جایی به بالا و پایین در مسیر مستقیم یا خمیده میتواند صورت بگیرد. شرکت میتسوبیشی الکتریک در سال 1921 تاسیس و در سال 1931 شروع به تولید آسانسور و پله برقی کرد.

تعمیر اسانسور آسانسورهای تخت بر معمولا برای حمل بیمارانی است که قادر به جابه جایی و یا برخواستن نیستند. آسانسورهای باری کوچک نیز جزء آسانسورهای مسکونی هستند که به جای جا به جایی افراد، اشیا را جابه جا می­کنند و معمولا محل نصب آنها در کناره­های دیوار می­باشد. در این مرحله باید نصب موتورخانه آسانسور انجام گردد. برای تنظیم دمای موتورخانه باید ترموستات تعبیه شود. برای تحقیق و امتحان کردن آسانسور دلخواه خود، میتوانید از نمایشگاهها که آسانسورهای نمایشی در اختیارتان میگذارند دیدن کنید. شرکت اوتیس ادعا می کند دارای بالاترین درآمد تولید آسانسور در دنیا است. اوتیس شناخته شده ترین شرکت حمل و نقل است که از جمله پروژه های معروف آن می توان به برج ایفل، ساختمان امپایراستیت، ساختمان مرکز تجارت جهانی، برج های دوقلوی پتروناس، برج خلیفه، هتل دل کورونادو، آسانسور پیزا در برج لیک پوینت و برج اسکایلون، برج وحشت دیزنی لند اشاره کرد.با توجه به تعاریف بالا میتوان این شرکت را در دستهبندی برترین برندهای آسانسور جای داد.

انواع اسانسور

البته نصب هرگونه آسانسور در مکان های مختلف نیاز به مجوزهای زیادی دارد که ما در ادامه این مقاله شما عزیزان را با نصب آسانسور و گرفتن مجوز آن آشنا خواهیم کرد. البته امنیت آسانسور وینچی نسبت به آسانسورهای هیدرولیکی کمتر است. آسانسورهای وینچی موتور های قدرتمند و قوی دارند جهت جابه جایی وسایل سنگین و جابه جایی افراد با ظرفیت بالا با نصب این گونه آسانسورها حمل و جابه جایی راحت تر انجام می شود. در این گونه از آسانسورها مانند انواع آسانسورهای دیگر، ایمنی و امنیت از اهمیت بسزایی برخوردار است. باید به این موضوع توجه داشته باشید که قطعات آسانسور مانند یک زنجیر بهم متصل هستند و خرابی یک قطعه موجب خرابی و خلل در کار بقیه اجزاء میشود. برق ترمینال tp4 زمانی قطع میشود که از سری استپ هشداری به تابلو فرمان ارسا شود یعنی در تابلو فرمان و سری استپ خطایی رخ دهد.

در آسانسور مغناطیسی تجهیزات و ریلها، روی دیوار چاه آسانسور متصل میشود تا استاتور موتور و کابین آسانسور مغناطیسی نقش روتور را بازی کنند. در ساختمان های چند طبقه، آپارتمان ها و ساختمان های تجاری جهت جابه جایی افراد در بین طبقات و جابه جایی راحت تر وسایل از آسانسور وینچی ساختمانی استفاده میشود. در این مرجع، قوانین ساخت و نصب آسانسور به طور کامل عنوان شده است. در حال حاضر این شرکت در بیش از 200 کشور خدمات خود را ارائه می دهد. در کارخانه های بزرگ و انبار های بزرگ به دلیل جابه جا کردن راحت وسایل سنگین می توان از آسانسور صنعتی وینچی نیز استفاده کرد که البته برای راحتی عبور و مرور پرسنل در بین طبقات یک کارخانه نیز می توان این نوع را نصب کرد. ساختمان تحقیق و توسعه فوجی تک در چین در منطقه صنعتی در شانگهای قرار دارد.این شرکت بعد از میتسوبیشی بزرگترین شرکت ساخت آسانسور در ژاپن است و جز برترین برندهای آسانسور در جهان است .

اولین پله برقی خمیده در جهان توسط این شرکت در سال 1985 را اختراع شد و و در Osaka ژاپن نصب شد . از جمله پروژه های ای شرکت آسانسورهای برج Yokohama ژاپن که تا سال 2004 از سریعترین آسانسورهای دنیا بود، اشاره کرد. ابتدا نگاهی بیندازیم به برند های معتبر آسانسور سازی در دنیا و سپس شرکت های فعال در ایزان را مورد بررسی قرار میدهیم. در این قسمت قیمت ریل های ایتالیایی و چینی را مورد بررسی قرار داده ایم.

3. سوما: به دلیل شیشه ای بودن این آسانسورها، امکان مشاهده نمای بیرونی برای مسافران وجود دارد. با استفاده از نسبت های پایین تر گیربکس امکان تغییر سرعت را دارد. به هنگام افزایش سرعت کابین از سرعت تعیین شده ( %115 سرعت نامی کابین ) گاورنر سیم بکسل متصل به پاراشوت را متوقف کرده وباعث فعال شدن ترمز ایمنی می گردد. در نوع دوم حتماً بایستی آسانسور مجهز به سیستم ترمز ایمنی و کنترل سرعت پاراشوت و گاورنر باشد. همچنین آدرس شرکت ائل سون آرتاویل صنعت جهت خرید آنلاین و دریافت لیست قیمت قطعات و اجزای اسانسور نظیر ریل ، گاورنر ، پاراشوت ، ضربه گیر ، تابلو فرمان ، سیم بکسل ، زنجیر جبران ، انواع کفشک ، یوک ، فلکه هرزگرد و … مراحل قانونی این کار به این صورت است که شما با در نظر گرفتن سابقه فعالیت یک شرکت، نسبت به خرید آسانسور و نصب آن اقدام می کنید.

اگرچه اجرای اسانسور کششی به نسبت آسانسور هیدرولیک ، هزینه بیش تری را در پی خواهد داشت، اما در مصرف انرژی از میزان بهره وری بالاتری برخوردار است، این اختلاف به دلیل تفاوت در عملکرد دو سیستم جهت ایجاد نیروی جابجایی می باشد. آسانسورهای بعدی در آلمان نصب شدند که این آسانسورها علاوه بر ایمنی بالاتر نسبت به نمونه های اولیه آسانسور از سرعت بالاتری برخوردار بودنند و بارهای سنگین تری را نیز می توانستند جا به جا کنند و به مرور زمان نیز شاسی های آسانسور به آن ها اضافه شد تا بتوانند کنترل بیشتری روی حرکت آسانسورها داشته باشند. این نوع آسانسورها اندازه ی کوچک تری نسبت به آسانسورهای تخت بر دارند ، این نوع آسانسورهای می توانند از نوع هیدرولیک و یا کششی باشند . آسانسورهای حمل کننده ی تخت بر عمدتا برای حمل و جا به جای بیمارانی است که اکثرا قادر به جابه جایی و یا برخواستن نیستند کاربرد دارد ، یکی از شاخص ها و خصوصیات این آسانسورها حرکت آهسته ی آنها می باشد .

برای تنظیم دمای موتورخانه باید ترموستات تعبیه شود. آسانسور مغناطیسی حرف اول را در آسانسورها از لحاظ ایمنی و امنیت میزند؛ چرا که اگر ایمنی کافی نداشته باشند، افراد را صحیح و سالم نمیتوانند جابه جا کنند. وقتی روز خود را با صبحانه مقوی و سالم شروع می کنید، در طول روز انرژی کافی برای انجام فعالیت های روزانه خود خواهید داشت. در ابتدای سال 1400، با امید به گسترش روند سیاسی و بهبود اوضاع دلار روند نزولی داشت و تا کانال 22،000 تومان پایین آمد، اما در اوایل تابستان بر اساس شرایط پیش آمده به صورت آرام روند صعودی را در پیش گرفت. آسانسورهای فضای باز در نمای بیرون ساختمان، قابلیت نصب از کف تا پشت بام را دارند. از جمله قطعاتی که در هنگام ساخت اسانسور باید تهیه و مورد استفاده قرار گیرد می توان به تابلو برق سه فاز، تراولینگ کابل، جعبه رویزیون، وزنه تعادل، سیم بکسل، قلاب سر بکسل، ریل راهنما، تابلو فرمان، پشت بند، انکودر، لقمه، براکت، فلکه هرزگرد، گاورنر، کفشک، الکترو سیگنال، قفل درب لولایی، مگنت درب باز کن برقی، آرام بند، کرپی سیم بکسل، بافر ضربه گیر، بست تراول کابل، پایه موتور گیربکس، لاستیک زیر مورتور، درب، شالتر، پاراشوت، کلید قارچی، میکروسونیچ غلطکی، روغندان، پریز صنعتی، شستی ها، سنسور درب، سنسور اورلود، درب نیمه اتوماتیک، درب تمام اتوماتیک کابین و کابین اشاره کرد.

آسانسور از زمانی که اختراع و ساخته شد تا به امروزه جزو یکی از مهم ترین و مؤثر ترین اختراعات به شمار می رود که در بسیاری از مواقع کار انتقال را برای افراد راحت می کند. یکی دیگر از برترین برندهای آسانسور کونه است که در سال 1910 تأسیس شد و از شرکت خدمات مهندسی فنلاندی است که ساختمان مرکزی آن در شهر اسپو قرار دارد. آسانسورها از قدیمی ترین ساخته های دست بشریت می باشند که برای آسایش و رفاه حال انسان ها مورد استفاده قرار گرفته اند. امروزه در جهان آسانسورهای مختلفی با حرکت در راستای افقی و عمودی و زاویه های مختلف با انواع محرک های کششی ، هیدرولیک ، مغناطیسی ، وکیوم ، بخار ، چرخ دنده و غیره تعریف و طراحی می گردند و در مکان های مختلف با انواع کارایی مورد استفاده قرار می گیرند .قابل ذکر استدر اینجا وقتی انواع مختلف آسانسور ذکر می گردند منظور متداول ترین آسانسورهایی هسنتد که در ایران مورد استفاده قرار می گیرند .جهت آشنایی با دیگر انواع آسانسور می توانید با کارشناسان ما جهت آشنایی بیشتر و بهتر تماس بگیرید.

قطعات اسانسور