آشنایی با دیزل ژنراتور (کاربرد و مزیت انواع دیزل ژنراتور)

دیزل ژنراتور دائم کار به دستگاهی گفته می شود که از آن برای فعالیت هایی که نیاز به تامیین برق به صورت مداوم و بدون قطعی برق و کارکرد دائم نیاز می باشد، استفاده می گردد. گزینه دیگر ژنراتور پروپانی و یا تبدیل ژنراتور بنزینی به پروپانی می باشد. ما به عنوان یک متخصص موتور ژنراتور، طیف گسترده­ای از موتورهای دیزلی، گازی و بنزینی را سرویس و تعمیر می­کنیم. به علاوه، کنترل پنل اطلاعات مهمی را در اختیار کاربر قرار می دهد.

در یک دسته بندی می توان گفت به ترتیب ژنراتور استمفورد ساخت کارخانه انگلستان و ژنراتور مکالته ایتالیا در رده بندی قیمت قرار دارد. ما در ادامه به بررسی و مقایسه اجمالی چند برند شناخته شده در تولید موتور دیزل و آلترناتور می پردازیم. و عمدتا ژنراتورهای اروپایی با برند استمفورد انگلستان و لوری سومر فرانسه و مکالته ایتالیا جهت کوپل شدن رو آنها قرار میگیرد. دیزل ژنراتور ولوو به دلیل کیفیت بالای موتور ولوو و کنترل همه اجزای موتور توسط ای سی یو پیشرفته این موتور هنگامی که با ژنراتور کوپل میشود کم نوسان ترین برق را تولید میکند. به عنوان منبع اصلی تولید برق یا به عنوان سیستم تأمین برق اضطراری مورد استفاده قرار می­گیرد. اگر می خواهید زمانی را در یک سایت روستایی بگذرانید، یا اغلب با مشکل کاهش انرژی داخل خانه مواجه هستید، باید به یک منبع انرژی مستقل کمک کنید. 10. توجه كنيد كه خط گاز بايد حتماً به شيرِ قطع و وصل جداگانه مجهز باشد.

یکی دیگر از آموزشهای فرادرس که در آن به مبحث تأسیسات برق پرداخته شده، آموزش برق و کنترل های تاسیسات است که در زمان ۵ ساعت و ۳۰ دقیقه و در قالب ۸ درس تدوین شده است. اگر شما مکانی را برای پیک نیک انتخاب می کنید که اجازه استفاده از موتور برق را به شما می دهد، همسایگان شما بخاطر اینکه موتور برق شما کم صدا است، قدردان خواهند بود. اکثر ژنراتورها دارای گارانتی با خدمات پس از فروش چند ساله برای مصرف کننده عادی می باشند. مسئولان واحدهای فنی پروژهها در زمان خرید دیزل ژنراتور از نمایندگی فروش این دستگاه برای تامین برق تاسیسات باید به چند نکته مهم توجه داشته باشند.

انواع دیزل ژنراتور

ژنراتورهای گاز طبیعی میتوانند همیشه به خط لوله گاز متصل باشند و به همین علت در صورت استفاده از مولد به عنوان تولید کننده ی برق اصلی در صورت نبود برق شبکه بهترین گزینه است. لوله های اگزوز معمولاً از چدن ، آهن ملایم یا فولاد ساخته می شوند. مهندسان و مشاوران شرکت مهرآذين بهراد آماده هستند تا بهترین خدمات و برنامه نگهداری پیشگیرانه مناسب نياز شما را برای اطمينان از عملكرد صحيح موتور و ژنراتور به شما ارائه دهند. در صورت عدم انجام بررسی خدمات و نگهداری، احتمال خرابی ژنراتور افزایش یافته و هزینه­های بسیار سنگینی را در آینده برای کاربر آن به وجود میآورد.

البته جنس مخزن، گزینه بسیار مهمی نمی باشد. البته گزینه لیتیوم یون هم در بازار وجود دارد. انواع دیزل ژنراتور در مکانها و صنایع مختلف برای ایجاد اطمینان از تامین مستمر الکتریسیته کاربردهای وسیعی دارد. اگر شما در حال خرید یک موتور برق برای کار تجاری یا صنعتی هستید، ممکن است گاهی اوقات لازم شود ژنراتور را به سطحی مرتفع تر منتقل کنید. سرویس و نگهداری ژنراتور ها به دلیل این که این ابزار به عنوان پشتیبان در تولید برق مصرفی به صورت اضطراری مورد استفاده قرار میگیرند بسیار حیاتی بوده و باید به صورت منظم تحت سرویس و نگهداری توسط تیم متخصص قرار گیرند تا بتوان از تولید برق با کیفیت در طول عمر کارکرد موتور ژنراتور اطمینان حاصل کرد. سوالات متداول دیزل ژنراتور را میتوان با تعریف آن شروع کرد ، دیزل ژنراتور دﺳﺘﮕﺎﻫﻲ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺑﺮق در ﻣﻘﻴﺎس ﺻﻨﻌﺘﻲ ﺑﻜﺎرﻣﻲ رود و در ﺣﺎﻟﺖ ﻛﻠﻲ از دو ﻗﺴﻤﺖ ﻣﺤﺮک ﻣﻮﺗﻮر ﻣﻜﺎﻧﻴﻜﻲ وﻗﺴﻤﺖ ﻣﺘﺤﺮک آﻟﺘﺮﻧﺎﺗﻮر -ژﻧﺮاﺗﻮر- ﺗﺸﻜﻴﻞ ﺷﺪه اﺳﺖ.

مجهز به تانک سوخت روزانه درون شاسی(مصرف 10 ساعت کاری ) دارای نشاندهنده میزان سوخت. استاتور یک ژنراتور سه فاز بسیار شبیه به استاتور سایر ماشین های سنکرون می باشند. موتور سنکرون نوعی موتور AC است که صرف نظر از تنغییرات بار مکانیکی روی روتور، همواره با سرعت ثابتی می چرخد. مهندسان شرکت بهراد با در نظر گرفتن تمامی نکات شما را در این کار یاری کرده و بهترین خدمات را به شما ارائه می­دهند. در ادامه به سایر مواردی که یک خبره در هنگام خرید موتور برق مدنظر دارد می پردازیم ، با نیک تیک همراه باشید. در دیزل ژنراتور ها اجزای مکانیکی بسیاری وجود دارد که دائما در حال کار و حرکت می باشند.

فقط بخاطر بسپارید که تهیه گازوئیل به آسانی تهیه کلیک کنید بنزین نیست. نحوه کار ماشین نیز بدین صورت است که دستگاه نیروی مکانیکی حاصل از سوخت گازوئیل را توسط موتور به ژنراتور انتقال میدهد. در واقع موتور باید توان تولید این نیرو را (که بر حسب اسب بخار نیز عنوان می شود) داشته باشد و هم ژنراتور باید بتواند با نیروی محرکه ای که موتور تولید میکند این خروجی را تولید نماید. برآورد درخواست نیروی برق (دیماند) و محل تحویل نیروی برق (سرویس مشترک)، به ترتیب، موضوعات درسهای سوم و چهارم هستند. دیزل ژنراتور یا موتور ژنراتور دیزلی دستگاهی است که انرژی مکانیکی حاصل از گردش موتور دیزلی را توسط یک ژنراتور به برق تبدیل میکند.این برق تولید شده در مقیاسهای مختلف صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.بسته به میزان مصرف موتور دیزلی نیز با توانهای مختلف مورد استفاده میگردد.از جمله موتور های دیزلی معروف دنیا میتوان به موتور های دیزلی ساخت شرکت ولوو پنتا اشاره کرد.

کاربرد دیزل ژنراتور

هرکدام از ژنراتورهای شرکت های مختلف ویژگی های خاص را دارند که باید متناسب با پروژه خود به انتخاب برند دیزل ژنراتور بپردازید. دیزل ژنراتور های تولیدی هر برند کارایی خاصی در عمل دارند. در بازار برند های مختلفی از موتور و ژنراتور ها وجود دارند. و دور از تصور نیست که کالایی که تقاضا برای خرید ان بالا تر است قیمت بالا تری داشته باشد ؛ از بحث تقاضا گذشته عواملی همچون کیفیت بالای قطعات نیز در کاهش مصرف سوخت دخیل اند که هزینه بالا تری جهت تهیه ، ساخت و یا نصب آنها صرف خواهد شد . یکی از ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه که جزئی از شبکه ساخت آن به شمار می آید، تولید برق است و در مکان هایی که برق قطع می شود، به عنوان برق اضطراری، کاربرد بالایی دارند.

حتما در هنگام خرید ، تاریخچه فروشگاهی که از آن خرید میکنید را مطالعه کنید و مطمئن شوید که فروشگاه تازه تاسیس نبوده و سال بعد هم در آن مکان خواهد بود که بتواند به طور متوسط حداقل 5 سال خدمات پس از فروش به شما ارئه دهد. در رادیاتور به دلیل تبادل حرارتی بالای سیال با هوا، به کمک فن تعبیه شده در پشت رادیاتور گرمای سیال گرفته شده و سیال مجدداً خنک می شود. برتری این مخازن در عدم وجود مشکل خوردگی است. حسن دیگر آنها عدم وجود کاربراتور در آنها می باشد که همیشه در بدترین زمان با جرم مسدود می شود.

قیمت دیزل ژنراتور

این دستگاه در انواع برندهای متنوع در بازار موجود هستند که شما به راحتی آن ها را می توانید خریداری کنید. شاید علاقمند باشید در مورد دستگاه چیلر دیزل ژنراتور نیز اطلاعات کسب کنید. سیم پیچ های میدان به سیم پیچ هایی گفته می شود که میدان مغناطیسی اصلی را در ماشین تولید می نماید. با کاهش ولتاژ اعمالی به موتور در زمان راه اندازی توسط راه انداز نرم توان مورد نیاز موتور کاهش می یابد و در نتیجه فشار وارده بر موتور دیزل ژنراتور نیز کاهش می یابد. در موتورهای سنکرون سیم پیچی روتور با ولتاژ مستقیم تغذیه میشود. در طول مجموعهای از اکتشافات تصادفی، دینام به یک الگو برای اختراع ماشینهایی چون موتور الکتریکی جریان مستقیم، مولد جریان متناوب، موتور سنکرون تبدیل شده بود. انتهای مسیر لوله کشی اگزوز که در خارج از موتورخانه میباشد میبایستی در محلی قرار گیرد که گازهای اگزوز از طریق پنجره ها و یا مسیرهای ورودی هوا به موتورخانه داخل نشوند.

اگر توان مصرفی شما کمتر باشد مدت زمان بیشتری کار خواهد کرد و اگر بیشتر باشد بالعکس. نه تنها برای کار شما مناسب تر خواهند بود بلکه گارانتی آنها ممکن است بیش از یک سال باشد، نه نود روز و یا شش ماه. سیستم تزریق سوخت الکترونیکی (EFI) یک ویژگی عالی برای موتور برق است. در این مقاله سعی داریم با توجه به حساسیت زياد قطعات الکترونيکی و اهمیت بالای ژنراتورها برای تولید برق مصرفی تأسیسات و تجهیزات الکترونیکی اهمیت سرویس و نگهداری دیزل ژنراتورها را بررسی كنيم و از طرفی به مراحل نگهداری و شرایط و عوامل موثر بر عمر مفید دیزل ژنراتور یپردازیم.  سوخت های دیزلی ارزان تر از سوخت های بنزینی هستند و این یعنی استفاده از موتورهای دیزلی از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است. در صورت استفاده مداوم از موتور ژنراتور گرمای بسیار زیادی تولید می­شود که در این خصوص نیاز است یک سیستم خنک کننده برای خنک کردن اجزاء مختلف موتور ژنراتور وجود داشته باشد و همچنین یک تهویه مطبوع به منظور خارج کردن حرارت تولید شده به بیرون الزامیست.

از دیزل ژنراتورها در صنایع مختلفی از جمله حمل و نقل، ساختمان­سازی، مخابرات، کشتی سازی، مدارس و بیمارستان­ها و… پس در هنگام کشیدن کارت بانکی در صندوق، از این موضوع مطمئن شوید. توان اضطراري يا Standby Power در واقع همان تواني است كه دستگاه تا يك ساعت مي تواند در اختيار مصرف كننده قرار دهد و پس از ساعت اول دچار افت حدود ۱۳ درصدي شده و از آن به بعد توان دائم Prime Power را مي تواند در اختيار مصرف كننده قرار دهد. با رسیدن درجه حرارت سوخت به حالت عادی، سنسور تحریک شده و دستور قطع و پایان کار المنت را می دهد.

در زمان خرید ژنراتور سیار، خواهید دید که در اکثر آنها همچون خودرو، برای استارت از باطری سربی استفاده شده است. با روندی که نوسانات قیمت سوخت دارد انتخاب دیزل ژنراتور های کم مصرف در اولویت قرار می گیرد ، مخصوصا اگر برای مصارف بزرگی مانند کارخانه جات به دنبال دیزل ژنراتور مناسب باشیم، چرا که مصرف سوخت دیزل ژنراتور های بزرگ نسبت به دیزل ژنراتور های کوچک بسیار بالا تر است و این طبیعی است که قیمت دیزل ژنراتور کوچک کمتر از دیزل ژنراتور های صنعتی و بزرگ باشد .

در این صورت استارت در کار بعدی عمل خواهد نمود. در نهایت در خروجی جریان الکتریسیته و برق قابل دریافت خواهد بود. دیزل میتواند تا حدودی گرانتر از بنزین معمولی باشد، اما شما در هر گالن قدرت بیشتری دریافت میکنید. اگر هر یک از قطعات اصلی یک دیزل ژنراتور وظیفه خود را به درستی انجام ندهند و از ظرفیت متناسب با نیاز پروژه برخوردار نباشند خسارات سنگینی به کل پروژه وارد می گردد به همین علت توصیه می شود که در صورت نیاز، دیزل ژنراتور را از یک برند معتبر همراه با امکان بهره مندی از خدمات پس از فروش خریداری نماییم . اما این ظرفیت ها بسته به سازنده متفاوت است و باید از برگه اطلاعات تولید کننده گرفته شود. در اینجا نمی توان که بر بقای ای سمی مونو کسید کربن تاکید داشت که در مناطق تحت تاثیر طوفان یکی از متداول ترین علل برای مرگ است که در مورد آن مردم تمایل دارند زمانی فکر کنند که متاسفانه بسیار دیر شده است.

دیزل ژنراتور چیست

دیزل ژنراتورها مقرون به صرفه هستند ، اما به طور معمول هزینه بیشتری نسبت به ژنراتورهای دیگر دارند. دیزل ژنراتور کوچک ، موتور ژنراتورها از ۱ کیلو ولت آمپر تا ۲۰ کیلو ولت آمپر برای منازل، فروشگاه ها، ادارات کوچک طراحی و تولید می شوند. شما هم مي­توانيد برای بهبود و ارتقاي عملکرد سیستم های موتور ژنراتور خود به قابلیت اطمینان و تخصص ما اعتماد کنید. درست است که دیزل ژنراتور هایی که مصرف سوخت پایین تری دارند ، گران تر اند اما به طور کلی انتخاب اقتصادی تری هستند. تنها ایراد این ژنراتورها این است که معمولا گران تر هستند. ایراد این ژنراتورها در گران بودن، مدت زمان شارژ شدن طولانی و توان خروجی کم در حدود ۱۸۰۰ وات می باشد.